8.8 C
Rapla
Reede, 24 sept. 2021

Ohutusnõuded Teeme Ära talgutel

Sel nädalavahetusel kogunevad tuhanded inimesed Teeme Ära talgutele, et muuta ümbritsev elukeskkond puhtamaks ja paremaks. Lisaks tavapärastele koristustöödele soovitab Päästeamet vaadata, kas ümbritsevat keskkonda saab ka ohutumaks muuta. Kui teie läheduses on veeohutusstendid, mis mõned aastad tagasi just Teeme Ära talgute raames püstitati, siis on hea kontrollida nende korrasolekut. Suur suvi ei ole enam mägede taga ning selleks tasub juba praegu valmis olla kontrollides oma piirkonna ujumiskohad üle. Ohuolukorras abistav veeohutusstend peaks olema terve, varustatud infotahvli ja numbriga ning selle juures peavad olema esmased päästevahendid (päästerõngas, viskeliin). Kui märkate veeohutusstendil puudusi, teatage sellest telefonil 1524. Lisaks üldkasutatavatele ujumiskohtadele ei tasu unustada üle vaadata ka oma koduõues asuvaid veesilmasid, et need teile ja teie pereliikmetele ohutud oleksid.

Talgute tegijatele tuletame meelde ka lõkketegemise ohutusnõudeid, et talgud rahulikult ja edukalt mööduksid:

Tuld võib teha vaid vaikse tuulega ja tähelepanelikult jälgida, et sädemed ei lendaks põlevmaterjalidele. Lõkkekoht tuleb valida ohutusse kaugusesse hoonetest ja metsast. Lahtist tuld ei jäeta kunagi järelevalveta, sel lastakse lõpuni põleda, kustutatakse veega või summutatakse näiteks liivaga.

🔥Lõkke tegemisel veendu, et lõkkekoht on põlevast materjalist puhastatud, hoonetest piisaval kaugusel ja tule tegemisega ei kaasne tuleohtu loodusele.

🔥Lõket tee vaid vaikse tuulega ja tuleohu vältimiseks jälgi tule tegemisel või grillimisel tuule suunda, et sädemed ei lendaks hoonele, metsale, või muule põlevmaterjalile

🔥Koduaia lõkkes tohib põletada vaid puhast (immutamata) puitu ning pappi ja paberit;

🔥Tuleohtlikul ajal peab lõke olema metsast vähemalt 20 meetri kaugusel.

🔥Alla 1 meetrise läbimõõduga lõke peab olema vähemalt 8 meetri kaugusel mistahes hoonest või põlevmaterjali hoiukohast (puukuurist vmt)

🔥Suurem kui 1 meetrise läbimõõduga lõke peab asuma mistahes hoonest või põlevamaterjali hoiukohast 15 meetri kaugusel.

🔥Lõkke tegemisel hoia käepärast tulekustutusvahend (näiteks ämber veega, tulekustuti vm)

🔥Enne lõkkekohast lahkumist veendu, et lõke oleks täielikult kustunud.

Täpsemat infot tule tegemise ohutusnõuete kohta saab päästeala infotelefonilt 1524.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised