-13.7 C
Rapla
Kolmapäev, 8 dets. 2021

Mees võttis õe dokumentide abil ligi 10 tuhat eurot laenu

Lääne ringkonnaprokuratuur süüdistas 60-aastast Antonit selles, et ta koos 43-aastase Viacheslaviga võttis pettuse teel oma õe nimel ligi 10 tuhat eurot laenu.
Süüdistuse järgi andis naine oma venna käsutusse oma mobiil-id kõnekaardi koos lepinguga; id-kaardi ja pangakaardi koos kõigi PIN koodidega. Neid dokumente kasutades võtsid mehed naise teadmata tema nimel hulga laenusid, kokku 10 500 eurot. Raha võeti sularahana välja, sellest 500 eurot sai Viacheslav ja ülejäänu jättis endale Anton.

Arvutikelmusega seotud kuriteod on võrreldes eelmise aastaga suurenenud, võrreldes 2018 aasta nelja esimese kuuga on selliseid kriminaalasju 15% rohkem. Ka Raplamaal on tänavu registreeritud üle 10 juhtumi.

„ Antoni juhtum ei ole päris klassikaline juhtum. Tavalisem on skeem, kus juhututtav palub enda kätte ID-kaarti, pangakaarti ja nende PIN koode kas tööpakkumise ettekäändel või palvega aidata väikese vahendustasu eest sularaha väljavõtmisel,“ rääkis prokurör Aarne Pruus. „Loo moraal on aga sama – oma dokumente ei tohiks anda kasutamiseks kellelegi teisele ja oma PIN koodid tuleks hoida enda teada.“

30. aprillil kinnitas kohus prokuratuuri ja süüdistatavate vahel sõlmitud kokkuleppe, millega karistatakse mõlemat meest aasta ja kuue kuu pikkuse tingimisi vangistusega ühe aasta ja kaheksa kuu pikkuse katseajaga.

Süüdimõistetutelt mõistis kohus välja laenusummad ligikaudu 4 tuhat eurot. Kui süüdlased ülejäänud laenusid vabatahtlikult ei hüvita, on pankadel õigus nõuda tsiviilkohtu kaudu laenude tagasimaksmist naiselt, kes oma dokumendid koos pin-koodidega teise inimese käsutusse andis.
Kohtuotsus on jõustunud.

 

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised