8.8 C
Rapla
Reede, 24 sept. 2021

Kas tead, kuidas oma sõidukile õiged talverehvid valida?

Talv läheneb, kuid vanad rehvid on kulunud? Kvaliteetsed talverehvid mõjutavad sõiduohutust väga suurel määral. Kuidas erinevate mõõtude ja mustrite vahel orienteeruda? Loe lähemalt.

Uued rehvid on üsna suur väljaminek, kuid see on investeering sinu enda ja kaasliiklejate ohutusse. Korralikud rehvid lühendavad pidurdusteekonda, parandavad juhitavust ja hoiavad kokku kütust. Kõik me soovime punktist A punkti B turvaliselt jõuda – soeta K-rautast uued rehvid soodsalt ja naudi teekonda!

Tootjatehase nõuded

Iga sõiduki tehaseandmetes on kirjas üks või mitu sobivat rehvimõõtu, lähtu nendest! Kust see info leida? Vastav kleebis asub sõiduki juhiuksel või kütuseluugi siseküljel.Kleebiselt leiad info rehvide laiuse, kõrguse/laiuse suhte ja diameetri kohta. Lisaks on sel kirjas ettenähtud koormus- ja kiirusindeks.

Näide: Sinu autol on all rehvid markeeringuga 205/55 R17. 205 tähistab rehvi laiust (mm), 55 rehvi kõrguse suhet rehvi laiusega (%) ning R17 näitab seda, et rehvid sobivad 17-tollisele veljele.

Millisel teekattel enamasti liikled?

Foto: Shutterstock.com

Talverehvide puhul sõltub rehvivalik suuresti teekattest. Mõtle, kas liikled pigem lumistel külavaheteedel, jäistel maanteedel või soolamärjadel linnatänavatel?

  • Jäisel teekattel toimivad paremini naastrehvid. Pisikesed rehvi pikitud naastud haakuvad jäise pinnasega ning takistavad autol libisemist.

  • Lumisel teel annavad parema efekti lamellrehvid, mille sügav muster tagab lumel parema haakumise.

  • Soolamärjal linnatänaval on samuti lamellrehvid parem valik, sest asfaldil sõitmine kulutab naastusid ja naastud teevad omakorda teekattele liiga.

K-rauta e-poes on nii kvaliteetsete lamell- kui naastrehvide müük, tee valik vastavalt oma vajadustele.

Rehvid ja kütusekulu

Kas teadsid, et rehvivalik mõjutab olulisel määral kütusekulu? Autole valesti valitud talverehvid võivad mõjutada kütusekulu kuni 20% võrra. Mida väiksem on rehvide veeretakistus, seda vähem läheb sõiduki liikumiseks vaja kütust.

EL-i uue rehvidemärgistuse kohaselt on rehvi veeretakistus märgitud kategooriatest A kuni G. Kategooria A tähendab, et kütusesäästlikkus on kõige kõrgem ja kategooria G, et see on kõige madalam.

Soeta K-rautat uued talverehvid, soodne müük on alanud! Soorita ost aegsasti, et ennetada pikemaid tarne- ja rehvivahetuse järjekordi. Valikus on kõikide tunnustatud tootjate rehvid, uuri lähemalt!

SISUTURUNDUS

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised