7.5 C
Rapla
Reede, 22 okt. 2021

Kuidas kõige paremini valmistuda talvisteks teeoludeks?

Esimesed öökülmad annavad endast tasahilju märku ning viimane aeg on oma sõiduvahend talvekorda seada. Miks mitte soetada talverehvid soodsalt seekord veebikaubamajast, kust leiate ka kõik muu vajaliku: uued kojamehed, aku, talvevarustuse jne.

Rehvide müük ja seisukord

Kas kasutada talvistel teeoludel lamell- või naastrehve, on iga sõidukijuhi enda otsus. Siiski tasuks meeles pidada, et rehvid, mille mustri jääksügavus on alla 3 mm, tuleks kindlasti uute vastu välja vahetada. Siinkohal tulebki e-pood teile appi, sest miks kulutada oma väärtuslikku aega uute rehvide otsimise peale, kui seda saab teha hõlpsasti kodust lahkumata? Hea hinnaga kvaliteetsed rehvid leiate näiteks 1a.ee veebikaubamajast, kus on esindatud sellised kaubamärgid nagu Hankook, Continental, Dunlop, Goodyear, Nokian ja teised.

Miks on vajalik kontrollida aku vastupidavust?

Ilmselgelt soovib iga autojuht, et tema sõiduk käivituks ka varajastel hommikutundidel. Seega ei jäägi muud üle, kui heita pilk sõiduauto aku vastupidavusele. Kuna tänapäeva akudel on peal signaaltuli, mis näitab, kas aku on piisavalt laetud, saab seda ka ise hõlpsasti kontrollida. Kui see aga puudub, on kõige lihtsam viis pöörduda spetsialistide poole.

Tasub teada, et keskmine autoaku eluiga on 2–4 aastat, mis sõltub aga suurest ka sellest, kuidas akut kasutatakse ehk kui pikad on teekonnad, mida autoga läbitakse. Kui selgub, et teie auto aku ei ole piisavalt elujõuline, on soovitatav see enne külmade saabumist välja vahetada.

Maksimaalne nähtavus ja talvine varustus

Et ka tuisusel teel oleks autoga sõites nähtavus hea, tuleks üle vaadata kojameeste seisukord – kas kummiribad on elastsed või mitte? Kindlasti soovitame sõiduautojuhtidel varuda aega ja üle kontrollida ka talvevarustus, kuhu võiks kindlasti kuuluda kraabits, lumehari, väike lumelabidas, tuuleklaasi ja tulede jääsulatusvahend, stardiabiaku või käivitamiseks mõeldud juhtmed ning silikoon. Kas otsite kohta, kust soetada kvaliteetsed talverehvid soodsalt ja kogu muu varustus? Heitke pilk hästivarustatud veebikaubamaja 1a.ee pakkumistele, sest sealt leiate kõik vajamineva.

 

SISUTURUNDUS

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised