8.8 C
Rapla
Reede, 24 sept. 2021

Milliseid arendavad mänguasjad on kõige kasulikumad?

Mänguasjad, olgu nendeks puldiautod, laulvad nukud, legod, klotsid, muusikainstrumendid, mängukeskused jt, panevad iga lapse silmad särama, pakkudes argipäeva nii mängurõõmu kui loomislusti.

Kuna tänapäeval leiab kaubandusest laia valiku erisuguseid mänguasju ja tihtilugu võtab mänguasjapoodides käimine silme eest kirjuks, toomegi teieni hea valiku väikelaste arendavatest leludest, mida oleks hea kinkida sünnipäevaks või pista üllatuseks jõuluvana kingikotti.

Miks valida muusikalised mänguasjad?

Laulvad loomakesed, trummid, ksülofon, tamburiin, vilepill jt – kõik need arendavad väikelapse kuulmistaju. Üks huvitavamaid muusikalisi mänguasju on kindlasti tantsumatt, mis lisaks vahvatele muusikapaladele meelitab lapsi rütmiliselt liikuma, arendades samal ajal ka rütmitaju.

2 in 1 ehk käimistugi-mängukeskus

Käimistoed on mõeldud lastele, kes on valmis astuma elu esimesi samme, kuid pelgavad kukkuda. Toega on mõnus ringi liikuda, samas ei ole see aga lihtsalt niisama liikumisvahend. Mängukeskusteks arendatud käimistoed pakuvad võimalust väikelapsel õppida, mängida ja areneda samal ajal, kui täiskasvanu tegeleb argipäevaliste tegevustega nagu näiteks söögi valmistamine või toa koristamine. Käimistoed on saadaval nii puidust kui ka plastikust, need on erksavärvilised ning rõõmsate meloodiate ja helidega.

Klotsid, konstruktorid, legod jms mänguasjad

Pehmed ja krõbisevad klotsikesed sobivad eelkõige väikelastele, samas kui puidust ning plastmassist väiksema suurusega klotsid juba pisut suurematele mänguhuvilistele.

Konstruktorite ja legodega mängimine arendab igas vanuses lapse fantaasiat. Mis peamine, see põnev tegevus haarab mängu ka täiskasvanuid. Keerulisemad legod sobivad eeskätt kooliealistele, lihtsamate legodega saab mängu alustada juba teisest eluaastast. Tuletõrje- ja politseiautod, kallurid ning kopad – legode valik on suur ja lai. Lisaks on saadaval fantaasiakomplekte nagu näiteks Lego Ninjago, Super Heroes jt.

Seega, kui otsite kingitust lapsele, kellele meeldib laulda ja tantsida, siis üks vahvamaid valikuid on kindlasti muusikaline tantsumatt. Kui soovite aga arendada lapse fantaasiat, võiks valida Legode või konstruktorite hulgast.

Lõbusad ja atraktiivsed muusikalised mänguasjad, arendavad numbri- ja täheklotsid, Legod, konstruktorid, mänguasjakeskusteks muudetud käimistoed ja palju muud leiate K-rauta.ee veebipoe pakkumiste hulgast, millega saate tutvuda SIIN.

SISUTURUNDUS

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised