10.6 C
Rapla
Laupäev, 18 sept. 2021

Rapla maakonnas seoses eriolukorraga tehtud muudatused

Vabariigi Valitsus kuulutas 12. märtsil 2020 seoses koroonaviiruse pandeemilise levikuga maailmas ja viiruse tõenäolise Eesti-sisese leviku laienemisega riigis välja eriolukorra. Eriolukord kehtib 1. maini 2020, kui valitsus ei otsusta teisiti.

Rapla maakonnas seoses eriolukorraga tehtud muudatused:

KEHTNA VALD

Alates 16. märtsist vähemalt kaks nädalat suletud:

Järvakandi Kool

Eidapere Kool

Kehtna Põhikool

Valtu Põhikool

Kehtna Kutsehariduskeskus

Kehtna Kunstide Kool ja Järvakandi filiaal

Ei tööta laste spordi- ja huviringid. On keelatud päevakeskuste kogunemised ja eakate huviringide tegevused. Suletud on noorteasutused: Järvakandi Avatud Noortekeskus, Kehtna Avatud Noortekeskus, Kaerepere noortetuba, Kaerepere Muusikastuudio ja Valtu Spordimaja.

Alates 16. märts kuni 1. maini on Kehtna vallas keelatud avalikud üritused, keelatud on Kehtna valla hooldekodude külastused. Suletud on Järvakandi Klaasimuuseum.

Sportimisvõimalused ja huvitegevused täiskasvanutele ei ole esialgu piiratud. Lasteaiad ja raamatukogud jätkavad esialgu tegevust (nende sulgemise otsustatakse juhtumipõhiselt – haigustunnustega lapsed palume kindlasti koju jätta teavitades sellest lasteaeda).

KOHILA VALD

Alates 16. märtsist vähemalt kaks nädalat on suletud:

Koolid: nii üldhariduskoolid kui huvikool, noortekeskused. Töö korraldatakse interneti võimalusi kasutades.

Raamatukogude lahtiolekut piiratakse kahaele päevale nädalas, teavikute tellimine on elektroonne, et vähendada kontakte. Lugemissaal ja teenindusruumid on külastajatele suletud. Raamatute laenutamise tellimused võetakse vastu elektronposti või telefoni teel.

Lasteaiad tagavad lastele, kelle vanemad vajavad lapsele lasteaiateenust eriolukorra ajal lasteaiakoha – lahti olevate rühmade arvu võib korrigeerida vastavalt kohalkäijate arvule.

Hageri rahvamaja, Hageri muuseum ja Kohila spordikompleks on külastajatele suletud, seega ei toimu avalikke kontserte, kinoseansse, spordivõistlusi ega muid üritusi. 

Kohila vallavalitsus jätkab igapäevaselt oma tööd ja ametniku vastuvõtule on võimalik pöörduda üksnes vastuvõtupüevadel T kell 9:00-12:00 ja N kell 13:00-17:00. Teistel päevadel on vallamaja külastajatele suletud. Võimalusel eelistada ametnikuga suhtlemiseks vahetu kontakti asemel elektroniliste sidevahendite kasutamist. 

Hageri hooldekodus viibivate hoolealuste külastamine pole lubatud.

MÄRJAMAA VALD

Suletud on :

Kivi-Vigala Põhikool

Kivi-Vigala Rahvamaja

Märjamaa Valla Raamatukogu

Märjamaa Gümnaasium

Märjamaa Muusika- ja Kunstikool

Valgu Põhikool

Varbola Lasteaed-Algkool

Kasti-Orgita Lasteaed

Lasteaed Pillerpall

Sipa-Laukna Lasteaed

Haimre Rahvamaja

Märjamaa Valla Rahvamaja

Valgu Rahvamaja

Varbola Rahvamaja

Märjamaa Valla Noortekeskus

Märjamaa Sotsiaalkeskus

Märjamaa Ujula

Sillaotsa Talumuuseum

Vana-Vigala Lasteaed

Vana-Vigala Põhikool

Vana-Vigala Rahvamaja

Märjamaa Vallavalitsus ja Vigala Osavallavalitsus on suletud klientide kohapeal teenindamiseks alates esmaspäevast, 16. märtsist kuni reedeni, 20. märtsini 2020. Teenistujad töötavad kodukontorites ja on kättesaadavad telefoni ja e-posti teel.

Märjamaa vallamaja peaukse kõrvale välisseinale paigaldatakse kirjakast, kuhu saab panna paberkandjal avaldusi. Vigala osavallavalitsusel on selline kirjakast juba olemas.

RAPLA VALD

Esmaspäevast, 16. märtsist suletakse kõigi üldhariduskoolide, kutseõppeasutuste, noortekeskuste ja huvikoolide hooned õppetööks. Õppetöö toimub eKoolis jagatavate juhiste kaudu. Direktor, õpetajad ja personal jätkavad tööd. Reedel, 13. märtsil, saavad õpetajad õpilastega kokku leppida edasistes tegevustes ja ülesannetes ning õpilased viia koolimajast kaasa kõik kodus õppimiseks vajalikud õppevahendid ja –materjalid.

Seoses koolide sulgemisega ei toimu ka õpilaste vedu Rapla valla poolt tellitud õpilasringidega ja lepingute täitmine vastavalt eriolukorra kehtestamisele peatub. Õpilasteveo jätkamisest anname operatiivselt teada vastavalt sündmuste arengutele.

Rapla valla lasteaiad jätkavad esialgu tegevust kuni uute korraldusteni. Kui on võimalik, siis palun jätke lapsed nakkusohu vältimiseks ikkagi koju.

Raikküla koolis toimub töö distantsõppel.

Rapla valla raamatukogudest saab raamatuid laenutada tavapärastel aegadel, lugemissaal on suletud. Huviringe ei toimu. Jõusaalid, ühissaunad jm on suletud eriolukorra lõpuni. Sarnaseid teenuseid pakkuvatele teistele asutustele teeb Rapla Vallavalitsus ettepaneku huvi- ja sporditeenust pakkuvad tegevused katkestada kuni uute korraldusteni.

Seoses eriolukorra kehtestamisega riigis, on Rapla Vallavalitsuse 12. märtsil kehtestatud piirangute tähtajad pikenenud eriolukorra lõpuni.

Vallamaja ja teenuskeskuste uksed on avatud ainult kodanike vastuvõtu aegadel:

T 9 – 13 ja 14 – 16

N 9 – 13 ja 14 – 18

Võimalusel palume pöörduda ametnike poole telefoni või e-posti teel.

 

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised