8.4 C
Rapla
Reede, 24 sept. 2021

RMK võrdsustas kooreüraski koroonaga…

Eha Metsallik

…tekitades eriolukorra Eesti riigi metsades ning rutates kohe algava raierahu ajal kiiresti sadu hektareid – viimaseid kuusetukkasid – raiuma. Põhjuse leiab alati ning seda oligi oodata!

Tegelik põhjus on pehme talv, mistõttu RMK ei saanud oma raieplaane teostada ja poeb nüüd linnurahu ajal kooreüraski seljataha. Just nood linnud – rähnid, puukoristajad ja paljud-paljud teised – hoiavad metsakahjurid kontrolli all, kui neid pesitseda lastaks. Tegelikkuses on see suur häbematus ja häbi inimkonnale, kui kaasatakse lausvale edastamiseks järjekordselt riiklikku meediat, 13. aprilli “Aktuaalset kaamerat”.
Kui keegi Eesti kodanik praegu undama hakkas, et RMK toob riigile suurt tulu, siis 2020. aastal andis RMK alla 40 euro ühe Eestimaa elaniku kohta riigi tuludesse. Selle „suure” raha nimel võiks kaks kuud oodata, lasta metsloomadel rahus poegida ning linnukestel ära pesitseda. Ei ole selle jalapeal kuivanud kuusega, mis läheb niikuinii pelletiks, kütteks, nii kiire, et peab raierahu rikkuma.
Rahvast eksitavad ka suured pealkirjad, et RMK pole kunagi niipalju metsa istutanud kui tänavu. Istutatakse väikesi puukesi, metsa ökosüsteem taastub seal pikkade aastakümnete pärast. Viimased liigirikkad (elurikkad) loodusmetsa saarekesed muutuvad tööstusliku, mehaanilise lageraie ja väära metsanduspoliitika tulemusel üheliigilisteks ja ühevanusteks puupõldudeks, kus linnud enam elada ei saagi. Polegi neile ju puuõõnsusi juba ammu. Et aga kooreürask monometsanduse tõttu ning juurepess segamini pööratud pinnase tõttu veelgi rohkem saaksid vohada! Rahvale aga serveeritakse vastupidist, mis on paduvale.

2 KOMMENTAARID

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised