Rattasõitu võib harrastada omas tempos ja sobival ajal, sõltumata spordiklubide lahtiolekust või oma päevaplaanist. Võimalusel oleks väga hea rattaga tööl käia, ühendades sportliku eluviisi keskkonnasõbraliku transpordivahendiga.
Lapsed õpivad sõitma tavaliselt klassikaliste universaalsete ratastega, aga üsna pea on nad piisavalt suured ja hakkavad soovima erilisemat jalgratast. Virtuaalne rattapood 1a veebikaupluses pakub laia valikut jalgrattaid igas vanuses inimestele. Valikut on mugav teha sõitja vanusest lähtuvalt:

  • Väikesed lapsed võiksid alustada sõitmist tasakaalurattaga või kolmerattalisega. Need on turvalised valikud sõidu õppimiseks, sellised rattad on kerged ja madalad ning laps ei kaota huvi sõidu vastu. Samuti ei vaja need nii palju vanemlikku järelevalvet.
  • Kahe- ja kolmeaastastele lastele on valik juba suurem: valige klassikaline jalgratas, millele esialgu lisate abirattad. Üsna pea õpib laps selle rattaga ka ilma abiratasteta sõitma. Pöörake tähelepanu, et valitud ratta suurus sobiks lapse pikkuse ja kaaluga.
  • Kooliealistel lastel on juba väljakujunenud hobid, paljud käivad erinevates trennides ja liiguvad üha rohkem vanematest eraldi. Soojemal ajal on hea liikuda jalgrattaga ja sõltuvalt, millistes oludes möödub sõit, tuleks ratta valik teha lähtuvalt sellest.
  • Ka täiskasvanud naudivad jalgrattasõitu, selleks ei pea olema jalgrattur või sportlane. Jalgrattasõitu võib harrastada täpselt nii nagu endale sobib, lihtsalt tuleb teha valik sobiva jalgratta tüübi osas.
Foto: Pixabay

Enamasti on erinevad jalgrattad jagatud järgmiselt:

  • Linnaratas – mitmetes Euroopa riikides on ratas väga levinud transpordivahend linnas liikumiseks, paljud inimesed eelistavad seda autoga või ühistranspordiga liiklemisele. Linnas liikumiseks on parim valik spetsiaalne linnaratas, tavaliselt on selline ratas minimalistliku välimusega ja sellel saab sõita rohkem püstises asendis. Asendi tõttu on kergem liikuda aeglasemalt ja märgata võimalikke takistusi linnatänavatel. Sellisel jalgrattal on rohkem tähelepanu pööratud lisavarustusele, mis kaitseb sõitja riideid pori ja vihma eest. Meie linnatänavatel on segway hetkel populaarsem kui linnaratas, aga see võib muutuda.
  • Mägiratas – seiklusliku loomuga aktiivsele rattasõitjale sobib hästi mägistesse tingimustesse loodud jalgratas, millega saab vaevata liikuda kivisel, mägisel, ebatasasel ja künklikul maastikul. Sellisel rattal on tavaliselt vähem käike, aga väga korralikud pidurid ja võimsad rehvid. Samuti on künkliku ja ebatasase maastiku jaoks loodud ratas tugeva raamiga ja väga vastupidav.
  • BMX ratas – esmapilgul võib mägi jalgratta kergesti segamini ajada BMX rattaga, mõlemad on tugeva raamiga ja võimsate rehvidega rattad. Siiski on BMX ratas mõeldud linnatänavatel trikitamiseks. Selle detailid on väga vastupidavad, et maanduda tervena. Enamasti on BMX rattal vaid üks või väga vähe käike.
  • Maanteeratas – kerge ja voolujooneline jalgratas, et sõita kiiresti. See ratas on mõeldud pikkade vahemaade läbimistele ja sobib sportlikutele sõitjatele. Erilist tähelepanu on pööratud ratta kaalule.
  • Hübriidratas – kui ühendada maantee ja mägiratta parimad omadused, saame hübriidratta. Sellisel rattal on mägiratta tugev raam, aga maanteeratta kitsamad rehvid. Väga heade universaalsete omadustega ratas, millega sobib sõita nii linnatänavatel kui looduses.
Foto: Pixabay

Valides just enda vajadustele kõige paremini sobiva jalgratta, möödub sõit tunduvalt kergemini, kiiremini ja turvalisemalt.

Kui liigute peamiselt linnatänavatel väikesel kiirusel, ei tasu liiklemiseks valida mägiratast. Sarnaselt võib künklikul, kivisel ja mägisel pinnal olla kitsaste rehvidega maanterattaga väga ebamugav sõita. Rattapood 1a veebilehel on alati avatud ja saate teha mugava ja kiire jalgratta valiku kodust lahkumata.

SISUTURUNDUS

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare