2.8 C
Rapla
Esmaspäev, 27 sept. 2021

Näitused on kolinud veebi

Helerin Väronen

Kuni raamatukogudes saab veel käia vaid reserveeritud teavikutel järel ja näitusi külastada ei saa, võib nendega tutvuda interneti vahendusel.
Kehtna raamatukogus saab raamatutele järele minev lugeja siiski heita pilgu emadepäeva puhul koostatud väikesele väljapanekule ja ehk noppida sealt mõne mõtte, mida öelda või kirjutada oma emale.


Kohila raamatukogus on alates 4. maist üleval tekstiilikunstniku Ehalill Halliste gobeläänide näitus “Tagasivaade”, mis annab läbilõike Halliste eelmistest loomeperioodidest. Kokku on näitusel kuus vaipa, kolm neist 1980-ndatest ja kolm 2000-ndatest. Näitust saab külastada kas raamatukogu blogi või nende Facebooki lehe kaudu.
Veebipõhiselt eksponeerib kauneid vaipu ka Camphilli Küla. Taaskasutusmaterjalidest vaibad on valminud Camphilli Küla elanike koostöös. Veebinäituseni viiv link on leitav Kohila raamatukogu blogist.
Raamatukogudes (viimati Märjamaa raamatukogus) ja mitmes muus paigas ringelnud Tiina Azojani portreenäitus “Elurõõm” on samuti veebi jõudnud. Piltidel on kujutatud erinevate elualade ja huvitavate hobidega inimesi, kellest paljud on tegevad ja tuntud ka Raplamaal. Näituse veebiversioon on andnud aga piltidele ka hääle. Pildil kujutatud inimene räägib lahti, millega ta tegeleb ja kuidas ta on selleni jõudnud. Näitus on leitav Youtube´ist nime alt “Portreenäitus ELURÕÕM”.
Rapla keskraamatukogu kodulehel saab vaadata mitmeid virtuaalnäituseid, alates sellisest, mis piltide kaudu räägib lugu Rapla linna arengust kuni näituseni Uku Masingust eksliibristeni välja.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,159JälgijatFollow

Viimased uudised