10.5 C
Rapla
Kolmapäev, 4 okt. 2023
ArtikkelSisuturundus: 4 asja, mida jälgida väikelaenu võtmisel

Sisuturundus: 4 asja, mida jälgida väikelaenu võtmisel

Väikelaen on finantstoode, mille abil saab katta ootamatuid kulutusi või viia ellu oma unistusi nagu reisimine soojale maale, mugava auto ostmine või suure pulmapeo korraldamine. Selleks, et saada väikelaenu võimalikult soodsatel tingimustel, oleme kokku pannud mõned praktilised näpunäited, mida tasub järgida.

Küsi mitu erinevat väikelaenu pakkumist
Väikelaenu võttes tuleks esmalt küsida pakkumisi mitmest erinevast pangast. Finantsasutused võivad pakkuda väga erinevaid laenutingimusi, mis kõik mõjutavad laenu kogukulu. Seetõttu on enne lepingu sõlmimist väga oluline mõista kõiki laenuga seotud kulusid, tagasimaksetingimusi ja võimalikke trahve.
Näiteks võib ühe laenupakkuja intressimäär olla madalam kui teistel, kuid lepingu- ja haldustasud kõrgemad. Seetõttu ei pruugi kõige madalama intressiga laen tegelikult kõige soodsam olla. Erinevate pakkumiste võrdlemine aitab leida parima pakkumise vastavalt oma vajadustele ja võimekusele.

Krediidi kulukuse määr
Laenude võrdlemise lihtsustamiseks on kõige mõistlikum kasutada krediidi kulukuse määra. Tegemist on ühtse valemiga, mis võtab arvesse kõik laenu väljastamisega kaasnevad kulud, nagu näiteks intress, kuutasu, haldustasu jne. Määr väljendub protsendina ning mida väiksem on protsent, seda soodsam on laen. Võrreldes krediidi kulukuse määra, võid avastada, et madalama intressiga laen ei olegi tegelikult kõige soodsam laen.

Maksegraafiku järgimine
Pärast laenu kättesaamist on oluline maksegraafikust kinni pidada. Kui laenu tagasimaksmisega tekib raskusi, siis tuleks kohe pöörduda laenuandja poole ja selgitada oma olukorda. Laenuandjad saavad pakkuda ajutisi lahendusi (näiteks maksepuhkust) või maksegraafiku muutmist, et aidata laenu tagasi maksta. Maksegraafikust kinnipidamine näitab laenuandjale, et olete usaldusväärne klient, mis võib tulevikus aidata teil saada paremaid laenutingimusi.

Panga eelised laenuandjana
Laenuandjatena tasub eelistada pankasid, kuna nende väikelaenupakkumised on sageli personaalsemad ja arvestavad kliendi individuaalseid erinevusi ja vajadusi. Lisaks on suur eelis teadmine, et vajadusel saab alati abi ja nõu küsida laenuspetsialistilt, kes oskab selgitada kõiki kulusid ja teeb kliendile sobivaima pakkumise.
Laenu tasub alati võtta vastavalt vajadusele ning eelnevalt läbi mõelda, kas väikelaen on parim viis oma ostu finantseerimiseks. Enne laenu võtmist tuleks tutvuda tingimuste ja kõigi võimalike kuludega ning hinnata enda maksevõimet realistlikult. Seejärel saate valida sobivaima pakkumise ning väikelaenu abil enda unistused ellu viia.

Korduma kippuvad küsimused väikelaenu kohta:
1. Mille jaoks väikelaenu taotleda?
Väikelaenuga on võimalik aidata kaasa unistuste täitmisele, kuid see võib osutuda vajalikuks ka ootamatute väljaminekute korral. Näiteks võetakse laenu nii remondi tegemiseks ja reisimiseks kui ka kodutehnika katkiminekul või hambaravi vajadusel. Väikelaenu võttes tuleks arvestada, et see vastab teie vajadustele ja on piisavalt jõukohane, et olete võimeline seda ka tagasi maksma.
2. Kui kiiresti saab väikelaenu taotlemisel raha kätte?
Raha laekumine kontole sõltub laenuandjast. Näiteks Coop Pangas laekub laenusumma taotleja kontole hiljemalt järgneval tööpäeval pärast lepingu allkirjastamist. Samas võib osadel laenuandjatel minna raha kandmisega aega ka mitu päeva.
3. Kas laenu on võimalik tagasi maksta ennetähtaegselt?
Jah, enamikel juhtudel saab väikelaenu tagasi maksta ennetähtaegselt. Enne tuleks aga kontrollida, kas sellega rakenduvad lisatasud. Coop Pangas on ennetähtaegne tagastamine tasuta.
4. Mis on krediidi kulukuse määr?
Krediidi kulukuse määr näitab laenu tegelikku kogukulu aastas. Seda kuvatakse protsendina – mida madalam on protsent, seda soodsam on laen. Krediidi kulukuse määra valem võtab arvesse kõik laenu väljastamisega kaasnevad vältimatud kulud ning aitab mõista, kuidas laenud üksteisest erinevad.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused