14.9 C
Rapla
Kolmapäev, 19 juuni 2024
PersoonMihkel Villand: Ma olen endiselt siin ja lükkan sedasama rada, mida ma...

Mihkel Villand: Ma olen endiselt siin ja lükkan sedasama rada, mida ma kogu aeg teinud olen

Kunstiandega Mihkel Villandil on Raplamaal oma väike kivitehas, mis on tegutsenud juba kolmkümmend kolm aastat. „Ma ei ole ärimees, ma olen kunstnik-luuletaja,” ütleb ta.

Eluaeg pintslit käes hoidnud ja maalinud Mihkel Villand tegeleb väga kunstilise tööga, mida võib ühtlasi ka tema hobiks nimetada – valmistab kvaliteetseid ja traditsioonilisi dolomiiditooteid. Jalasel sai alguse tema eluaegne unistus rajada kivitehas, mis on nüüdseks tegutsenud juba kolmkümmend kolm aastat, vaatamata läbi elatud rasketele aegadele. Suurt meeskonda härrasmehel enam ei ole, selle asemel on ta juba aastaid töötanud põhiliselt üksinda, tehes hinnatud, arhitektuurilise väärtusega tooteid.
„Poiste” maailmast on Mihkel lapsest saadik pigem eemale hoidnud. Poistekoorid ja lastekoorid on talle aga väga tuttavad. Ka vanemad on kunstniku hingega, mis on jätnud oma jälje Mihkli elule ja huvidele.
Kui astuda Jalasel Gildemanni hoovi, on tunne, nagu oleks saabunud rahu ja vaikuse keskele. Väljas on vana mõis ja pikkade traditsioonidega põline maatükk, mille ajalugu kunstnik Mihkel Villand meile jutustab.

1 kommentaar

Subscribe
Notify of
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
aivo
31. mai 2024 10:37

Jõudu edaspidiseks!
Isa Leo õpilane, Aivo