KINO
MÄRJAMAA KINO HELK
„Halastamatu maa” (USA, alla 14aastastele keelatud)
27. märts kl 18
„Biwa järve 8 nägu” (Eesti, alla 12aastastele keelatud)
27. märts kl 20
„Elu ja armastus” (Eesti)
28. märts kl 18
„Koer Arthur” (USA)
28. märts kl 20.15
„Suur võidusõit. Audi Lancia vastu” (Itaalia-UK-Iirimaa)
3. aprill kl 18
„Godzilla x Kong: uus impeerium” (USA 3D)
3. aprill kl 20
RAPLA KINO
„Düün: teine osa” (USA-Kanada)
28. märts kl 18
„Godzilla x Kong: uus impeerium” (USA 3D)
29. märts kl 18
30. märts kl 16
„Huvivöönd” (USA-UK-Poola)
29. märts kl 20
30. märts kl 18
„Hiiglased La Manchast” (Argentina-Saksamaa animafilm)
30. märts kl 13
„Kung Fu Lõvi” (Holland)
30. märts kl 14.30
„Tulnukas 2 ehk Valdise tagasitulek 17 osas” (Eesti, alla 14aastastele keelatud)
2. aprill kl 18
KEAVA RAAMATUKOGU
„Biwa järve 8 nägu” (Eesti, alla 12aastastele keelatud)
28. märts kl 19
KAIU KOLME KANDIRAHVAMAJA
Lastekino: „Kaka, kevad ja teised” (Eesti). 1. aprill kl 18
KOOLITUS/LOENG
ChatGPT koolitus Priit Kallasega. Märjamaa raamatukogu,
3. aprill kl 17
KONTSERT
Vaikse nädala kontserdid: Ain Anger (bass), VHK orkester, dirigent Rasmus Puur
Rapla kirik, 28. märts kl 18
MITMESUGUST
HooviOTT
Rapla keskväljak, 28. märts kl 17
Kohila valla mälumängu finaal
Hageri rahvamaja, 27. märts kl 19
Mänguõhtu. Kohila raamatukogu, 28. märts kl 17
Külluse rännak „Mõttel on jõud”. Varbola rahvamaja,29. märts kl 19
Lastehommik „Munad, jänkud ja muinasjutud”
Kolme Kandi rahvamaja, Kuimetsa, 30. märts kl 11
Lelle mälumäng
Lelle rahvamaja, 31. märts kl 13
Vestlusõhtu „Kogukonna roll kohalikus omavalitsuses”
Lelle rahvamaja, 1. aprill kl 18
Muinasjutuõhtu
Rapla keskraamatukogu, 2. aprill kl 17.30
Ristsõnameister ja lauamängude looja Tarmo Tuule
Kehtna raamatukogu, 3. aprill kl 14.30
TEATER
Improteater Impeerium: Laval koos Üllar Saaremäega ehk koomiliste sketšide õhtu
Rapla, Kultuuriklubi Baas, 1. aprill kl 19
Henrik Normann etenduses „Kleit, mina ja Milling”
Rapla kultuurikeskus, 3. aprill kl 19
„Korduseksam”. Ivo Eensalu 100. lavastus
Märjamaa rahvamaja,3. aprill kl 19
MUUSEUM
JÄRVAKANDI KLAASIMUUSEUM
„Karahvinid – valik Euroopa klaasimeistrite töid 18.-20. sajandist” Madis Eelmaa kogust
„Tarbeklaasi klaastooteid Järvakandi klaasimuuseumi kogust aastaist 1940-1993”
Avatud K, N, R kl 11-18, L kl 11-15
HAGERI MUUSEUM
Meedi Õunväärti maalide näitus
Püsinäitused “Maa-apteek”, “Kihelkonnakeskus Hageri”
Avatud T-R kl 10-17
SILLAOTSA TALUMUUSEUM
Suure Lennu kaar: President Lennart Meri 95. sünniaastapäeva tähistamine kevadise piknikuga
29. märts kl 17
Püsinäitus “Märjamaa ja Vigala kihelkonna inimeste ning aja lugu”
Avatud E-R kl 10-17
MAHTRA TALURAHVAMUUSEUM
Näitus “Mida kõike me kogume…”
Näitus „Konstantin Päts 150” Juuru raamatukogus
Püsinäitus “Eesti talupoja elu 19. sajandil ja Mahtra sõda” muuseumi peamajas ja Atla-Eeru kõrtsis
Näitus “Mahtra sõda ja Mahtra muuseum”
Püsiekspositsioon „Vallaametniku tuba” ja avatud hoidlad Juuru ajaloolises vallamajas
Avatud T-L kl 11-18
NÄITUS
Kehtna kunstide kooli Järvakandi filiaali õpilastööde näitus
Järvakandi kultuurihall
Näitus „Viis kunstnikku – viis erinevat käekirja”
Kehtna raamatukogu
Keraamikanäitus“15 aastat tornielu I”
Kohila tornigalerii (Viljandi mnt 1). Näitust saab vaadata kiriku lahtioleku aegadel või helistades 507 9789
Kevadine kukenäitus. Vaike Nippmanni kukkede kollektsioon (alates 28. märts)
Katrin Vahemetsa heegeldatud suurvormide näitus (kuni 27. märts)
Birgit Vaarandi fotonäitus „Taimemaailm” (alates 3. aprill)
Kohila raamatukogu
Näitus „Vaiba-Liine kangakudumine Tohisool”
Kohila vallamaja
Näitus „Testament”. Jaak Kadariku maalid ja fotod (kuni
31. märts)
Märjamaa muusika- ja kunstikooli eelkooli õpilaste maalinäitus (lasteosakond, kuni
1. aprill)
Valik Nõukogude perioodi spordiauhindu erakogudest (kuni 30. märts)
Näitus „Valik Märjamaa ja ümbruse sportlaste auhindu” (kodulootoas)
Märjamaa raamatukogu
Kunsti- ja luulenäitus „On aeg…” (kuni 28. märts)
Märjamaa rahvamaja
Fotopäevade näitus „Aastaajad”. Varbola rahvamaja
August Aarma tikitud maalide näitus 2. Lipa koolimaja
Artur Kuusi karikatuurinäitus „Haavatud taburett” (kuni
31. märts)
Purku, Eesti Huumorimuuseum
Raija Merilä aktimaalide näitus
Raikküla kultuurikeskus
Raplamaa asjad Armar Paidla kogust (lugemissaalis)
Fännisallid Rein Pajunurme kogust (fuajees, kuni 31. märts)
Raplamaa Rahvarõiva Nõuandekoja näitus „Triibust triipu” (saalis, kuni 28. märts)
Rapla keskraamatukogu
Inga Heamägi isikunäitus „Psalmid” (kuni 31. märts)
Rapla kultuurikeskus
Ruudu Rahumaru näitus „Ma ei jäta ennast üksinda” (kuni 31. märts)
Rapla kultuurikeskuse kinomaja trepigalerii
Piia Kõveriku maalide näitusmüük
Rapla Elujõu Keskus, E-P kl 9-19
Madis Kõrtsini digikompositsioonid „Kuhu oled kaotanud omad silmad”
Rapla, Riinimanda galerii, N-L kl 14-19
Simone Fezeri, Kai Koppeli, Kati Kerstna näitus „Konflatsioonid” (kuni 31. märts)
Raplamaa Kaasaegse Kunsti Keskus, T-R kl 15-18, L-P kl 12-15
SPORT
Naiste korvpalli meistriliiga: Rapla Korvpallikool vs TSA/ Cityteed
Rapla, Sadolini spordihoone, 27. märts kl 18.15
TU16-klassi Eesti MV korvpallis: Rapla Korvpallikool vs Tartu Ülikooli Hundid
Rapla, Sadolini spordihoone väike väljak, 30. märts kl 16
Rapla maakonna MV sulgpalli paarismängudes
Märjamaa spordikeskus, 30. märts kl 10.30
Raplamaa noorte lauatennisesarja 3. etapp
Alu spordihoone, 30. märts kl 11
PU19-klassi Eesti MV korvpallis: Rapla Korvpallikool vs KK Viimsi U19
Rapla, Sadolini spordihoone, 31. märts kl 12
Koolinoorte „Tähelepanu, start!”
Rapla, Sadolini spordihoone, 1. aprill kl 11.30
Koolinoorte male võistkondlik EV. Alu spordihoone, 2. aprill kl 10
Võrkpalli Kooliliiga põhjaregiooni finaal. Kohila spordikeskus, 3. aprill kl 10
RMK EOP Raplamaa orienteerumispäevak
Vana-Vigala, 3. aprill kl 17
KIRIKUTEATED
EELK RAPLA MAARJA-MAGDALEENA KOGUDUS
Suure Neljapäeva armulauaga jumalateenistus 28. märts kl 12
Suure Reede sõnajumalateenistus, laulab koguduse segakoor Kaia Väljamäe juhatusel
29. märts kl 12
Ülestõusmispüha 31. märts
kl 7.50 pasunakoori äratusmäng kirikutornist
kl 8 Kristuse ülestõusmispüha armulauaga jumalateenistus, koguduse segakoor Kaia Väljamäe ja Rapla pasunakoor Aigar Kostabi juhatusel;
kl 12 Kristuse ülestõusmispüha sõnajumalateenistus, laulab Riinimanda lastekoor Urve Uusbergi juhatusel
kl 9-14 käsitöö näitusmüük pastoraadis, inglisaalis kohv, küpsetised ja pühademunad
EELK KEHTNA PEETRI KIRIK
Kristuse ülestõusmispüha armulauaga jumalateenistus
31. märts kl 15
EELK JÄRVAKANDI PAULUSE KIRIK
Kristuse ülestõusmispüha sõnajumalateenistus, peab Juuru koguduse diakon Kristjan Paju 31. märts kl 15
ÕK VELISE RISTIJA JOHANNESE KIRIK
Ülestõusmispühade teenistus. Teenib preester Kuldar Rajapu, lauljad Tallinna Issanda Muutmise peakirikust 31. märts kl 13.30