„Hei kallis,” on tervitanud paljusid hiljaaegu Omniva viidetega kiri, mis teavitab saadetisest, mis on teel, kuid puudu on veel teatud tasu. Selleks, et maksta, tuleb klikkida lingil, mis viib uude keskkonda, kus nõutakse juba pangainfot.
Please wait...
- Igapäevasel pangakaardiga seotud arvel hoida väikeseid summasid, vajadusel kanda ilma kaardita arvelt juurde.
- Keerata kõikide, nii isiklike kui ka ettevõtte kaartide päeva- ja kuulimiidid minimaalseks. Alati saab neid telefonist või netipangast vajadusel suurendada. Kui päevalimiit on ka juba ära kasutatud ja vaja on teha suurem ost, hakkab uus limiit kohe kehtima. Pärast suurt ostu tuleb uuesti määrata väikesed limiidid.
- Kõigist kontodel toimuvatest liigutustest tuleb teavitus telefoni: kui toimuvad liikumised, märkan neid kohe ja saan vajadusel kaardi blokeerida.
- Keelata kõigi kaartide puhul maksed välismaal ja internetis. Vajadusel saab need netipoes maksmise ajaks sisse lülitada. Nii pole võimalikud ka mitmete sõprade kirjeldatud juhtumid, kus kaardiandmed on varastatud ka täiesti viisakate ja ametlike netipoodide kasutamisel.
- Virtuaalse krediitkaardi kasutamine. Sel puhul pole kaardiandmed füüsilisel kaardil, mille kaotamise puhul võidakse neid netis maksmisel kasutada. Ka virtuaalsele kaardile on võimalik määrata limiit.
- Üleüldine valvsus oma andmete edastamisel! Alati, kui on vaja kuhugi sisestada oma pangakaardi andmed, mõelda enne mitu korda, kas see on õige asi.
- Enda mobiil-ID või ID-kaardi koode või pangakaardi PINe vms sisestades ei tohi neid numbreid omaette öelda, sest nagu teame, loetakse kõnet täiesti vabalt.
- Elementaarne, et ühtki oma koodi ei tohi kellelegi edastada ega kuhugi kirja panna.
- Pettuse kahtluse puhul tuleks kaart blokeerida ka siis, kui kontol samal päeval või lähipäevil mingeid ootamatuid liikumisi ei toimu. Andmed on juba esitatud ja rünnak võib aset leida nädalaid hiljem. Ka arvuti tasuks sellisel juhul lasta spetsialistidel üle vaadata.
- Arvuti süsteemne digihügieen ja viirusetõrjeprogrammid.