Kuhu minna

Kino

MÄRJAMAA KINO HELK
„Kus laulavad langustid” (USA)
21. september kl 17
22. september kl 18.45
„Kalev” (Eesti, eellinastus)
21. september kl 19.20
22. september kl 21.10
23. september kl 21
25. september kl 17, 19
27. september kl 17
28. september kl 19.15
„Pilet paradiisi” (USA)
21. september kl 21.15
„Ninakaru Koaati” (Mehhiko-USA animatsioon, eesti keeles)
22. september kl 17
“Marmaduke” (USA animatsioon, eesti keeles)
22. september kl 16.15
25. september kl 15.15
„Avatar” (USA 3D)
23. september kl 18
„Ära muretse, kullake” (USA, alla 14aastastele keelatud)
25. september kl 21
27. september kl 19
28. september kl 17
„Kurbuse kolmnurk” (Rootsi-Prantsusmaa-UK, Saksamaa, alla 12aastastele keelatud)
27. september kl 21.15
28. september kl 21.10

RAPLA KINO
„Kalev” (Eesti)
21. september kl 16, 20
22. september kl 18
23. september kl 18
25. september kl 14
28. september kl 18
„Apteeker Melchior 2. Viirastus” (Eesti)
21. september kl 18
„Ära räägi kurja”
22. september kl 20
„Avatar” (USA 3D)
23. september kl 20
25. september kl 18.30
“Marmaduke” (USA animatsioon)
25. september kl 12
“Kurbuse kolmnurk” (Rootsi-Prantsusmaa-UK-Saksamaa)
25. september kl 16
“Ära muretse, kullake” (USA, alla 14aastastele keelatud)
28. september kl 20

Muuseumid

JÄRVAKANDI KLAASIMUUSEUM
„Tarbeklaasi klaastooteid Järvakandi klaasimuuseumi kogust aastaist 1940-1993”
Avatud K, N, R kl 11-18, L kl 11-15

HAGERI MUUSEUM
Kristi Preimanni ja Ingrid Raudsepa keraamikanäitus
Püsinäitused “Maa-apteek”, “Kihelkonnakeskus Hageri”
Avatud T-R kl 10-17

SILLAOTSA TALUMUUSEUM
Künnipäev hobuse ja väiketraktoritega
25. september kl 11
Näitus “Puud ja inimesed. Kummardus Ants Viiresele”
Püsinäitus “Märjamaa ja Vigala kihelkonna inimeste ning aja lugu”
Avatud T-P kl 10-17

MAHTRA TALURAHVAMUUSEUM
Püsinäitus “Eesti talupoja elu 19. sajandil ja Mahtra sõda” muuseumi peamajas ja Atla-Eeru kõrtsis

Näitus „Ratsa rikkaks”
Püsiekspositsioon „Vallaametniku tuba” ja avatud hoidlad Juuru ajaloolises vallamajas
Avatud T-L kl 11-18

Näitused

Fotonäitus „Igal majakal oma tuli”
Kehtna raamatukogu

Herman Hendrik Jõgeva miniatuurmudelite näitus „Plastikust ajalugu” (fuajee)
Anne-Riin Peep „Manga väljakutse” (lasteosakond)
Veiko Koka fotonäitus „Turu saarestik, Põhjamaade Veneetsia” (näitusesaal)
Kohila raamatukogu

Marju Bormeistri maalinäitus“Kuked”
Kohila tornigaleriis (Kohila õigeusu kiriku torn), avatud kiriku lahtioleku aegadel või helistamisel 507 9789.

Mudelautode näitus Urmas Priske erakogust (lastekogu)
Raamatukogude aasta 2022: Kogude pärlid
„Tiiger, tiiger”. Märjamaa muusika- ja kunstikooli õpilaste maalide näitus (lasteosakond)
Märjamaa raamatukogu

Märjamaa muusika- ja kunstikooli lõpetajate tööde näitus (saalis)
Tiiu Noormaa ja Taimi Veedla kummipartide kogu (fuajees)
Rapla keskraamatukogu

Kaia Otstaki maalinäitus „Südamest” (Rütmani galerii)
Meelis Välliku fotonäitus „Kuu” (trepigalerii)
Rapla kultuurikeskus

Peeter Langovitsi fotonäitus
Rapla gümnaasium, E-R kl 14-17

Lugemisprogramm „Sügissärts” täiskasvanutele
Kehtna raamatukogu, 1. september – 30. november

Lugemise väljakutse
Kohila raamatukogu, 8. september – 29. aprill

HooviOTT
Rapla keskväljak, 22. september kl 17

Kirjanike tuur Sõnaränd 2022: Kai Aareleid, Piret Raud, Märt Sepper
Rapla keskraamatukogu, 22. september kl 17.30

Raplamaa rabade päev
Mukri, Linnuraba, Kastna, Sõbessoo, Kõnnumaa, 24. september

Maal elamise päev
24. september
Kehtna bussiekskursioon (algus Kehtna mõisa juures) kl 11
Hageri rahvamaja ja park algusega kl 10
Lipa spordiväljak kl 11-15, vabaajakeskuse õu kl 18-21
Juuru rahvamaja ja noortetuba
kl 11-17

Tulevarjud – 17 aastat hiljem
Sulu külakeskus, 24. september kl 19

Mihklipäeva kohvik-laat
Varbola lasteaed-algkool, 28. september kl 16

Raplamaa koguteose kolmanda osa esimese köite “Rahvastik, keel ja meel” esitlus
Rapla kultuurikeskuse kinosaal, 26. september kl 16

Mitmesugust 

Lugemisprogramm „Sügissärts” täiskasvanutele
Kehtna raamatukogu, 1. september – 30. november

Lugemise väljakutse
Kohila raamatukogu, 8. september – 29. aprill

HooviOTT
Rapla keskväljak, 22. september kl 17

Kirjanike tuur Sõnaränd 2022: Kai Aareleid, Piret Raud, Märt Sepper
Rapla keskraamatukogu, 22. september kl 17.30

Raplamaa rabade päev
Mukri, Linnuraba, Kastna, Sõbessoo, Kõnnumaa, 24. september

Maal elamise päev 24. september
Kehtna bussiekskursioon
(algus Kehtna mõisa juures) kl 11
Hageri rahvamaja ja park algusega kl 10
Lipa spordiväljak kl 11-15, vabaajakeskuse õu kl 18-21
Juuru rahvamaja ja noortetuba kl 11-17

Tulevarjud – 17 aastat hiljem
Sulu külakeskus, 24. september kl 19

Mihklipäeva kohvik-laat
Varbola lasteaed-algkool, 28. september kl 16

Raplamaa koguteose kolmanda osa esimese köite “Rahvastik, keel ja meel” esitlus
Rapla kultuurikeskuse kinosaal, 26. september kl 16

Koolitus/loeng

Termokrohviga soojustamine
Loodna küla, Erma talu, 24. september kl 10

Siidisalli maalimise töötuba
Hageri rahvamaja, 24. september kl 14

Sport

Koolinoorte jalgpallivõistlus (7.-9. kl)
Rapla, 21. september kl 9

Koolinoorte 10.-12. kl jalgpallivõistlus
Rapla, 22. september kl 10

22. Alu/Kodila lasteaedade sügisjooks
Alu spordihoone, 22. september kl 11

Tüdrukute U17 Eliitliiga esiliiga jalgpallis: TU17 Kohila Püsivus vs TU17 Pärnu JK Vaprus
Kohila staadion, 22. september kl 18

IV liiga põhja/lääne piirkond jalgpallis: Kohila Püsivus vs FC Tallinna Wolves 1arve
Kohila staadion, 22. september kl 19

28. Alu Minijooks
Alu, 23. september kl 15

U11 poiste turniir jalgpallis
Rapla kunstmurustaadion, 23. september algusega kl 17

Maakonna avatud MV jahilaskmises sileraudsest jahirelvast
Valtu lasketiir, 24. september kl 8.30

Maakonna MV ja spordimängude võistlus discgolfis
Paluküla, 24. september kl 10

IV Tupiku Igamehe Maastikumaraton
Järvakandi terviserada, 24. september kl 11

U13 F alagrupp jalgpallis: Raplamaa JK vs Tallinna FC Flora
Rapla Kesklinna kooli staadion, 24. september kl 19

TU19 klassi Eesti MV korvpallis: Rapla Korvpallikool vs TalTech/Altius
Rapla, Sadolini spordihoone, 25. september kl 10.30

Suure ja väikse sportlik päev
Kohila spordikompleksi suur saal, 25. september kl 12

U14 II liiga B-tasand jalgpallis: Raplamaa JK vs Tartu JK Tammeka Valge
Rapla Kesklinna kooli staadion, 25. september kl 13

IV liiga põhja/lääne piirkond jalgpallis: Vändra JK Vaprus II ja FC Lelle ÜM vs Tallinna FC EstHam United
Lelle staadion, 25. september kl 14

U13 IX alagrupp jalgpallis: Kohila Püsivus vs Pärnu JK Vaprus Must
Kohila staadion, 25. september kl 16

III liiga lääne piirkond jalgpallis: Rap­lamaa JK II vs Pärnu JK Poseidon
Rapla Kesklinna kooli staadion, 25. september kl 17

Kohila spordinädal: rühmatreening
Kohila spordikeskus, 26. september kl 18

Koolinoorte maastikuteatejooks
Rapla, 27. september kl 12

Kabala kablutamine
Kabala lasteaed-põhikool, 27. september kl 15.15

Kohila spordinädal: liikumisõhtu I etapp
Kohila-Hageri kergliiklustee, 27. september kl 18

RMK EOP Raplamaa päevak orienteerumises
Rapla Vesiroosi terviserada, 28. september kl 17

Kontsert

Henrik Hinrikus ja vaba lava
Märjamaa, Wäega Wärgi pärimusmaja, 23. september kl 19

ARSISe kellade ansambel
Adila Camp puhkekeskus, 24. september kl 15

Suvelõpu simman ansambliga Ahoi
Lipa koolimaja, 24. september kl 18

Kirikuteated

EELK Rapla Maarja-Magdaleena kirikus:
Armulauaga jumalateenistus
25. september kl 12
Sügisleeri algus, kognemine kirikus pärast jumalateenistust
25. september kl 13.30

EELK KEHTNA PEETRI KIRIK
Armulauaga jumalateenistus
25. september kl 15