Kuhu minna

KINO

MÄRJAMAA HELK
„Kapten Saablihammas ja võluteemant” (Norra joonisfilm, eesti keeles)
23. september kl 15.15
„Rain” (Eesti, alla 12aastastele keelatud)
23. september kl 19
„Antebellum: väljavalitu” (USA, alla 14aastastele keelatud)
23. september kl 17, 21
24. september kl 19.10
„David Copperfieldi isiklik elulugu” (UK-USA)
24. september kl 17, 21.10
25. september kl 19.10
„Unenägude meistrid” (Taani joonisfilm, eesti keeles)
25. september kl 15.15-
27. september kl 15.15
30. september kl 16.15
„Viimased” (Eesti, alla 12aastastele keelatud)
25. september kl 17, 21.20
27. september kl 19
29. september kl 19
„Agent Ava” (USA, alla 12aastastele keelatud)
27. september kl 17, 21.10
30. september kl 19
„Pärast, kui sädemeid lendas” (USA, alla 14aastastele keelatud)
29. september kl 17, 21.10
„Haldjas” (Venemaa, alla 14aastastele keelatud)
30. september kl 18, 21
RAPLA KINO
„Antebellum: väljavalitu” (USA)
23. september kl 20
„Armastusega Itaaliast” (UK-Itaalia)
23. september kl 18
„Banksy. Lindprii kunsti tõus” (UK)
24. september kl 18
„Kuidas saada heaks naiseks” (Prantsusmaa)
24. september kl 20
„Viimased” (Eesti, alla 12aastastele keelatud)
25. september kl 18
„Agent Ava” (USA, alla 12aastastele keelatud)
25. september kl 20.15
“Unenägude meistrid” (Taani joonisfilm)
27. september kl 16
“Rain” (Eesti, alla 12aastastele keelatud)
27. september kl 18

Kontsert

Bluusiklubi plaadiesitluskontsert: Andres Roots „Tartu Lockdown” / ”Mississippi to Loch Lomond
Kultuuriklubi Baas, 24. september kl 18.30
Jääääre kontsert
Rapla kultuurikeskus, 25. september kl 19
Siiri Sisask „Oma laulud”
Vahastu kirik, 26. september kl 11
Mari Jürjensi kontsert
Hageri rahvamaja, 26. september kl 16
Sume sügisõhtu ansambliga Kõrsikud
Raikküla vabaajakeskus (Lipa koolimaja), 26. september kl 18
Kontsertõhtu „Romano dyves/ Romade päev”. Mustlastantsu- ja lauluetendus
Rapla kultuurikeskus, 27. september kl 18

Teater

Kristjan Lüüsi wake-up comedy
„Olla või ohkida?”/ 3. publikukatse
Rapla kultuurikeskus, 24. september kl 19
„Pink”. Salme Vallateater
Haimre rahvamaja, 25. september kl 19
Valgu rahvamaja, 26. september kl 14
Raikküla kultuurikeskus, 26. september kl 18
„Rabivere Truuta lugu”. Sutlema suveteater
Sutlema mõis, 27. september kl 14
(etendus toimub kuiva ilmaga)
Sander Õigus „Hinge Turule Viies”
Märjamaa rahvamaja,
30. september kl 19 (30. aprillil ja
29. mail ära jäänud etenduste asendus)

Muuseumid

MAHTRA TALURAHVAMUUSEUM
“Mina ja Maailm kümne aasta pärast”. Raplamaa kooliõpilaste mõtteid ja pilte
Juubelinäitus “Mahtra muuseum 50” (peamajas)
Püsinäitus “Eesti talupoja elu 19. sajandil ja Mahtra sõda” muuseumi peamajas ja Atla-Eeru kõrtsis
Püsiekspositsioon „Vallaametniku tuba” ja avatud hoidlad Juuru ajaloolises vallamajas (Veski 1, koos muuseumi saatjaga, palume kõigepealt tulla muuseumi peamajja)
Muuseum avatud T-L 11-18
SILLAOTSA TALUMUUSEUM
Mihklipäev
29. september
Püsinäitus “Märjamaa ja Vigala kihelkonna inimeste ning aja lugu”
Avatud E-R kl 10-17
Näitus “Puud ja inimesed. Kummardus Ants Viiresele”
HAGERI MUUSEUM
Näitus „Aja võlurid”
Püsinäitused “Maa-apteek”, “Kihelkonnakeskus Hageri”
Avatud T-R kl 11-17
JÄRVAKANDI KLAASIMUUSEUM
“Tarbeklaasi klaastooteid Järvakandi Klaasimuuseumi kogust aastaist 1940-1993”
Avatud K-R kl 11-18, L kl 11-15


Näitused

Pitsid Eesti talutarest.
Näitus Anne Ummalase erakogust
Kehtna raamatukogu
Merike Halliku keraamikanäitus
(avamine 30. september kl 18)
Ehalill Halliste gobeläänide näitus „Pae peal” (näitusesaalis)
Paenäitus TÜ loodusmuuseumi kogudest (vitriinides)
Katrin Ehrlichi näitus „Jutul on tiivad” (lasteosakonnas)
Kohila raamatukogu
Näitus “Kohilaga seotud naised ning ajastu peokleidid”
Kohila tornigalerii (Viljandi mnt 1, Kohila), avatud kiriku lahtioleku aegadel või kokkuleppel tel 5623 0741
Niplispitsi näitus
Märjamaa rahvamaja Ly galerii
Ly Vaikmets-Vainu maalinäitus „Läbilõige loomingust”
Eesti Vabariik 100 ja Eesti Ajaloomuuseumi näitus „Vabariigi ootuses”
Märjamaa valla raamatukogu
Märjamaa muusika- ja kunstikooli lõputööde näitus (saalis)
Järjehoidjate näitus (vitriinis)
Tarvo Aro Meti vitraažinäitus
“Killumäng” (lugemissaalis)
Rapla keskraamatukogu

Koolitus

Roosivaagnate voolimise töötuba
TaevaniMaani meistrikoda, Rapla, 26. september kl 10-14
Koolitus aiahuvilistele „Kaosest oaasini” I osa
Haimre rahvamaja, 27. september kl 11
Ajalooklubi: Elo Lutsepa ettekanne „Asundustalud Lõuna-Läänemaal”
Lihula mõis, 27. september kl 12

Mitmesugust

Kohvikuõhtu Kaius: Reisijutud ja pildid Namiibiast
Kaiu rahvamaja, 24. september kl 18
Maal elamise päev
Hageri, 26. september algusega kl 10
Juuru, 26. september algusega kl 12
Kabala mõis, 26. september algusega kl 11
Lipa spordiväljak, 26. september kl 11-14
Atla mõisa laat
Atla mõis, 26. september kl 10-15
Kirbukas/laat
Hageri rahvamaja park,
26. september kl 11
Põkade kokkutulek
Lipa, 26. september kl 11
Vahastu sügislaat
Vahastu, 26. september algusega kl 12
Spordihoone pidulik avamine
Märjamaa, 26. september kl 17
Kiitsharakate sünnipäev
Vana-Vigala rahvamaja, 26. september kl 18
Kaiu piirkonna täiskasvanute kultuuripäev
Kuimetsa rahvamaja, 26. september kl 18

Sport

Koolinoorte 6.-9. kl ning 10.-12. kl jalgpallivõistlus
Rapla kunstmuruväljak, 23.-24. september
Heategevuslik teatejooks koolinoortele
Rapla Kesklinna kooli staadion, 23. september kl 14
Saku II liiga korvpallis: Rapla Korvpallikool vs Terminal Oil
Rapla, Sadolini spordihoone, 23. september kl 18.30
Alu Minijooks
Alu, 24. september, start kl 15 (poisid) ja 15.30 (tüdrukud)
II Tupiku Igamehe MaastikuMaraton (TIMM)
Järvakandi, 26. september kl 11
Märjamaa 37. alevijooks
Märjamaa, 26. september kl 11
Kepikõnni ekspress 2020
Lipa küla spordiväljak, 26. september kl 11-12.30
PU14-klassi Eesti MV korvpallis
Rapla korvpallikool, 26.-27. september algusega kl 11
PAF Superkarikas korvpallis: Avis Utilitas Rapla vs Tamsalu Los Toros/TalTech
Märjamaa spordihoone, 26. september kl 19
Raplamaa discgolfi meistrivõistlused
Märjamaa, Järta discgolfi park, 27. september kl 10
Kehtna-Kaerepere 1. sügisjooks
Kehtna bussijaam (start), 27. september kl 10
U13 IX alagrupi kohtumine jalgpallis: Kehtna SC Double V vs Kohila Püsivus
Kehtna staadion, 27. september kl 12
II liiga lõuna/lääne piirkonna kohtumine jalgpallis: Raplamaa JK vs Tallinna JK Piraaja
Rapla Kesklinna kooli staadion, 27. september kl 13
Tüdrukute U14 kohtumine jalgpallis: Kohila Püsivus vs Saku Sporting
Kohila staadion, 27. september kl 15
Koolinoorte maastikuteatejooks
Rapla, 29. september
Tipneri karikavõistlused: Märjamaa Kompanii vs Rumori Calcio II Tallinn
Valtu kunstmuruväljak, 29. september kl 19
Koolinoorte kergejõustiku MV
Kohila spordikompleks, 30. september kl 10
RMK EOP Raplamaa 7. päevak
Rapla Kesklinna kool, 30. september, start kl 17-18.30

Kirikuteated

EELK RAPLA MAARJA-MAGDALEENA KIRIK
Kiriku suurpuhastus
26. september algusega kl 9
Kiriku 119. aastapäeva armulauaga jumalateenistus,
laulab solist Tiia Lään27. september kl 12
EELK KEHTNA PEETRI KIRIK
Armulauaga jumalateenistus
27. september kl 15