Kaitseliit
Kaitseliidu tegevuse taastamise 33. aastapäeval andis Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi Järvakandis kaitseliitlastele ja naiskodukaitsjatele aasta teo tunnustusena üle hinnalised kingitused, Kaitseliidu kuldmündid.
Konkursile esitati kokku 16 tegu, millest hindamiskomisjon valis välja viis. Aasta teo valimisel lähtus hindamiskomisjon järgmistest kriteeriumidest: eriline edu, vajalik ja kordaläinud suurüritus, oluline ehitis või loominguline saavutus, paik või asi, mida võib pidada 2022. aasta teoks.
„Üks korralik vabatahtlik organisatsioon saab olla edukas siis kui selle liikmed võtavad kätte ja teevad ära, selle asemel et oodata kui nende eest tehakse ja aasta teoga tunnustamegi neid tegijad, kes tegid ära ning on sellega teistele eeskujuks,“ ütles Kaitseliidu ülem brigaadikindral Riho Ühtegi.
„Aasta tegu 2022“ tiitel anti välja järgmistele Kaitseliidu liikmetele:
Kaitseliitlane Sven Ernesaks Saaremaa malevast: Kübassaare retke korraldamise, sillaehituse korraldamise, metsavendade kivi paigaldamise, väljaõppe ja seltsielu läbiviimise eest.
Noorte Kotkaste rühmapealik Sander Kukk Tartu malevast: Kiipuse laagriplatsi rajamise ja hooldamise eest.
Naiskodukaitsja Signe Viggor Tartu ringkonnast: laskespordi edendamise eest Tartu ringkonnas.
Kaitseliitlane Arpo Kullerkupp Tallinna malevast: tankitõrjeraketisüsteem Javelini tutvustava kursuse põhikoolitaja, sõdurioskuste kursuse läbiviimise ja tankitõrjeõppuse “Tõllu rusikas” korraldamise eest.
Naiskodukaitsja Annely Koolmann Tallinna ringkonnast: organisatsiooniõpetuse ja välitoitlustuse instruktor ning Tallinna ringkonna kõige aktiivsem esinaine
Aasta teo nominente saavad esitada kõik Kaitseliidu liikmed ning sel korral esitati 16 tegu koos 19 tegijaga. Esitatutest tegi valiku ning tegi ettepanekud Kaitseliidu ülemale kümneliikmeline komisjon, mida juhib Kaitseliidu peastaabi ülem ning kuhu kuuluvad nais- ja noorteorganisatsioonide ja maakaitseringkondade esindajad ja Kaitseliidu veebel.
Kaitseliit hakkas aasta tegu välja kuulutama ülemöödunud aastal. Iga auhinnaga pärjatu saab mälestuseks Kaitseliidu logoga kuldmündi, millel on olemas ka reaalne väärtus, kuid mille emotsionaalne ning numismaatiline tähendus on peaaegu hindamatu.
Täna 33 aastat tagasi taastati Järvakandis Kaitseliidu tegevus. See asutati 17. veebruaril 1990. aastal rahva omaalgatuse korras jätkuvalt kestva Nõukogude okupatsiooni oludes.