Laupäev, 7 sept. 2024
SportMärjamaalt kolm karikat

Märjamaalt kolm karikat

Ants Lindre

Läinud nädalavahetusel toimusid Märjamaal Eesti seeniorispordi ja spordiveteranide 56. spordimängud. Meie maakonnast osales ligi 100 seeniorsportlast. Võisteldi kaheksal spordialal, millest paremuse selgitamisel arvestati kergejõustiku ja viie parema spordiala kohapunkte. Alavõit andis 30 punkti, 2. koht 27 p, 3. koht 25 p, edasi 24, 23 jne punkti.
Rapla SVK saavutas II grupis ülekaaluka esikoha ja võitis karika 161,5 punktiga. Meile järgnesid Saaremaa SL 122,5 ja Järvamaa SL 119,5 punktiga. Võrdluseks kogus I grupi võitja Pärnu SVK 165,5 punkti. Talle järgnesid Tallinna SVK 162 ja Tartu SVK 145 punktiga. Kettagolfi ja ujumise karikad jäävad aastaks meie valdusse. 3×3 korvpallis võistles meilt neli võistkonda, üks igas vanusegrupis. Kokkuvõttes teine koht.
Kolmel üksikalal kujunes meie võistlus Pärnu SVK-ga eriti tasavägiseks. Kergejõustikus kogusid pendelteatejooksu ja 30 parema üksikala kohapunktide liitmisel Rapla ja Pärnu mõlemad 378 punkti ning jäid jagama 3.-4. kohta. Ujumise võitis Rapla, kogudes 122 punkti Pärnu 121 vastu. Orienteerumises kujunes aga seis vastupidiseks. Pärnu kogus kümne parema tulemusega 262 punkti ning oli teine, jättes meid 261 punktiga kolmandaks. Mälumängurid olid teist aastat järjest medalikohal, eelmisel aastal teised, nüüd kolmandad.
Neljateistkümnest maakonnast registreerus kokku 723 osalejat. Neist vanim oli oktoobris 90-aastaseks saav Anatoli Sillari Tartu SVK-st. Kahe päeva jooksul oli ametis üle 50 kohtuniku. Koduväljaku eelisena oli lihtsam võistkondi komplekteerida, mis kajastub ka tulemustes.