11.7 C
Pühapäev, 8 sept. 2024
SportKalev Hõlpus teenis parima eestlasena neljanda koha

Kalev Hõlpus teenis parima eestlasena neljanda koha

Möödunud nädalavahetusel, 6.-7. juulil toimusid Valmieras Balti võistkondlikud meistrivõistlused, kus Eestit esindas 64-liikmeline koondis. Võistkonda kuulus ka Rapla Jooksuklubi liige Kalev Hõlpus.

Kalev Hõlpus tuli 1500 meetri jooksus parima eestlasena 4. kohale koos uute rekordinumbritega 3.48,58. Selle tulemusega ei jäänud tal palju puudu ka pronksmedalist.
„Läksin jooksma lootuses, et tuleb tempokas ja saab joosta uue isikliku rekordi,” ütles Kalev Hõlpus. „Nii ka läks, oli küll pisut positsioonivõitlust, aga suures pildis sain hea jooksu,” lisas ta.
Võitjaks tuli Eesti koondis 291,5 punktiga, teise koha sai Läti koondis 249,5 punktiga ning kolmas koht kuulus Leedu koondisele 243 punktiga.
Igal alal esindas koondist kaks mees- ja kaks naissportlast. Kahe päeva jooksul selgusid Balti meistrid 18 individuaalalal, naiste ja meeste 4×100 m teatejooksudes ning 4×400 m segateatejooksus.