Reede, 18 okt. 2024
SportTartust kainestav kaotus

Tartust kainestav kaotus

Rapla Korvpallikool

Oktoobrikuu esimesel päeval pidi Utilitas Rapla tunnistama Kaamos karikavõistluste viiendas mängus tulemusega 82:61 Tartu Ülikool Maks & Mooritsa paremust.

Suure rivaali ja Hendrik Eelmäe endise klubi vastu kulges Utilitas Rapla esimene veerand raskelt. Esimesed minutid võitlesid küll mõlemad meeskonnad tasavägiselt, aga kuuendal minutil võttis Tartu Ülikool Maks & Moorits esimese veerandi liidrirolli ja paisutas alles jäänud ajaga vahe 10-punktiliseks, jättes Utilitas Rapla punktiarve 8 peale. Teisele veerandile mindi vastu seisuga 18:8 Tartu Ülikool Maks & Mooritsa kasuks.
Pausilt tagasi tulles jäi Utilitas Rapla võõrustajate vastu suuremasse hätta. Veerandi keskel jõudis Rapla küll vahe 5-punktiliseks teha, ent siiski kasvatas Tartu Ülikool Maks & Moorits edu Rapla meeskonna pallikaotuste ja möödavisete toel 20-punktiliseks. Poolajaks oli tablool seis 45:25.
Kolmas veerand kulges tasavägisemalt kui esimene poolaeg. Mõlemad meeskonnad nägid kurja vaeva, et punkte visata, kuid Utilitas Raplale sellest ei piisanud, et vahet vähendada. Sellega jäi Tartu Ülikool Maks & Mooritsal üle vaid võit vormistada seisul 66:45.
Sellisest seisust oli väga raske välja tulla ja nii tunnistati Tartu Ülikool Maks & Mooritsa paremust seisuga 82:61. Mängu resultatiivseimaks jäi võõrustajate Henry 19 punktiga ja tilitas Rapla poolt Mccreary 13 punktiga.
Vigade paranduseks on aeg juba sel reedel (4. oktoobril), kui Sadolini spordihoonesse sõidab külla Pärnu Sadama meeskond.