Raplamaa aasta õpetajaks 2024 pärjati Kohila Männi lasteaia õpetaja Raili Heinsaar.
3. oktoobri pärastlõunal kogunesid maakonna õpetajad Rapla kultuurikeskusesse, et osa saada neile korraldatud tänuüritusest. Aasta õpetaja konkursile esitati tänavu aprillis Raplamaal 12 nominatsioonis 44 kandidaati. Esitatute hulgast tegi raskeid valikuid Raplamaa Omavalitsuste Liidu hariduskomisjon koosseisus Lea Leppik, Jane Schelejev, Andres Saks, Maret Salumäe, Kalle Uusmaa, Elari Lend, Kristine Niit, Ottomar Linna ja Age Tekku. Kõik laureaadid said ka haridusministri tänukirja.
Tänuürituse juhatas sisse omavalitsuste liidu kultuuri- ja hariduse spetsialist Age Tekku. Tunnustusi kutsuti üle andma Raplamaa Omavalitsuste Liidu juhatuse liige Heiki Hepner, kes meenutas sissejuhatuseks kahte õpetajat omaenda põhikooli ajast, kes jäid talle meelde seetõttu, et just nemad andsid noorele mehele tugeva vundamendi eluks. Vahepaladega esinesid Rapla Tantsustuudio õpilased.
Raplamaa aasta klassiõpetaja kategoorias esitati kolm kandidaati ning nende seast osutus valituks Riina Lõhmus Rapla Vesiroosi koolist. „Meil on õpetaja Riinaga väga vedanud, ta seisab kindlalt õigluse eest ja on avatud koostööle ning lahenduste leidmisele, jääb ausaks, õppimine on lastele põnev ja õpetamine innustav,” kirjutavad õpilased õpetaja Riina kohta.
Raplamaa aasta klassijuhataja kandidaate oli kokku kaheksa ning nende seast osutus valituks Ingrid Oksaar Kohila mõisakoolist, kes on 8. poisteklassi juhataja. Teda iseloomustatakse kui aktiivset, positiivse energia ja noorusliku olekuga õpetajat, kelle tunnid on alati põhjalikult ette valmistatud, põnevad ja rikastatud eluliste näidetega. Tema mõnus huumor meeldib mõisakooli poistele väga ning klassis on tugev meie-tunne.
Raplamaa aasta põhikooli aineõpetaja kandidaate oli samuti kaheksa, kelle seast pärjati Rapla Vesiroosi kooli õpetaja Kadi Sutter. Tema õpilased kirjutavad, et õpetaja Kadi tunnis on usaldusväärne õhkkond. Õpilased teavad, miks nad midagi teevad, sest õpetaja on efektiivne, seletab arusaadavalt, tegevus on eesmärgistatud ja tunnid on huvitavad. Õpitakse läbi mängu, kõik kirjalikud ülesanded on loovad. Kadi Sutter on tõlkinud eesti keelde mitu raamatut ja on koolis aktiivne ka tunnivälistes tegevustes.
Raplamaa aasta gümnaasiumiõpetaja on Kohila gümnaasiumi õpetaja Margot Sarv, kes julgustab alati oma õpilasi osalema matemaatikavõistlustel ja olümpiaadidel. Ettevõtlusõppes korraldab ettevõtete külastusi ja töövarjupäevi. Tema kohta öeldakse, et ta on suure südamega ja hinnatud gümnaasiumiõpetaja, kes õpilasfirmade laada korraldamisega kiigutab juba aastaid koostöös RAEKiga ettevõtluse hälli Rapla maakonnas.
Raplamaa aasta kutseõpetajaks pärjati Vigala tehnika- ja teeninduskooli õpetaja Laivi Hints, kes õpetab seal kokanduse eriala ning töötab erivajadustega õpilastega. Põhiline õpe toimub praktilise töö kaudu, kus Laivi märkab erinevaid vajadusi, kohandab ülesandeid mis tagab, et töö oleks õpilastele jõukohane. Olulisel kohal on õpilaste tunnustamine, koostöös õppimine.
Raplamaa aasta tugispetsialisti kandidaate oli seekord kuus. Nende seast valis komisjon välja Kristin Mäesalu, kes töötab Kohila gümnaasiumis. Asjatundlik, empaatiline, põhjalik, uuriv, pidevalt ennast arendav ja õppiv spetsialist, kes leiab loovalt lahendusi ning jõuab laste ja vanemateni ning on usaldusväärne abiline õpetajatele, iseloomustatakse teda.
Raplamaa aasta huvialaõpetaja kandidaate oli vaid kaks. Neist pärjati Kohila kunstide kooli õpetaja Meeli Välimäe. Teda iseloomustatakse kui head meeskonnamängijat ja juhti, kes oskab hinnata ansamblimängu vajalikkust nii õpilase kui ka inimese arengus üldse.
Raplamaa aasta õppeasutuse juhi tiitlile esitati kolm kandidaati, kelle seast pärjati Astrid Tamman. Märjamaa lasteaia Pillerpall õppealajuhatajana on ta loonud mitmekesise õpikeskkonna, arvestades laste vanust, huvi ja rühma laste koosseisu. Eeskuju ja töökusega on ta aidanud kaasa ühiste hoiakute ja väärtuste kujunemisele.
Raplamaa aasta haridusteo tunnustus kuulub Virve Pärnale, kes veab eest ja lükkab takka liikuma kutsuvaid tegevusi Alu koolis. Õpetaja Virve korraldab liikumisõpetuse tunde, kus õpitakse või kinnistatakse matemaatikat, keeli, loodusõpetust. Koolis toimuvad tantsupäevad, perepäevad ja pilatese treeningud õpetajatele/töötajatele. Alu minijooks on toimunud tema eestvedamisel juba 30 korda.
Raplamaa hariduse sõber on Heiki Hepner, kes on algatanud koostöös Kohila gümnaasiumi ja Kohila keskkonnahariduse keskusega (KHK) projekti, kus iga esimese klassi õpilane istutab kooli metsa oma puu. Tänavu lõpetasid esimesed puuistutajad 12. klassi. Hepner on Kohila KHK asutaja ja pidev toetaja, läbi viinud mitmeid metsa- ja rabateemalisi koolitusi, jaganud tarkust ja toetanud suure mõjuga ning kestvaid haridusprotsesse.
Lasteaiaõpetaja nominatsioonis esitati kümme kandidaati. Nende seast osutus valituks Kohila lasteaia Sipsik õpetaja Kristina Lee, kes on loonud rühmas lapsest lähtuva tegevuskultuuri, kus iga laps on märgatud ja toetatud. Ta on aktiivne enesetäiendaja, jagades oma kogemust edasi laiemalt, ning juhib Raplamaa lasteaiaõpetajate ainesektsiooni.
Haridus- ja teadusministri elutööpreemia kandidaadi tänukirja pälvis Kohila kunstide kooli õpetaja aastast 2008 Aigar Kostabi. Ta on trompetiõpetaja, kes on innustanud noori puhkpillimuusikaga tegelema lisaks Kohilale ka Raplas ja Nõmmel.
Raplamaa aasta õpetaja 2024 on Raili Heinsaar Kohila Männi lasteaiast. Tal on innustav ja mitmekülgne õpetamisstiil, mis toetab mitte ainult laste akadeemilist edu, vaid ka nende isiklikku ja emotsionaalset arengut. Raili on mitmete projektide eestvedaja ja aktiivne töökaaslane, kellel on ulatuslik kogemus ning kes on pühendunud laste arengu toetamisele. Aasta õpetaja tunnustusega käib kaasas Raplamaa kuldne rinnamärk.