Sisuturundus
Tähelepanu! Tegemist on hasartmängu reklaamiga. Hasartmäng pole sobiv viis rahaliste probleemide lahendamiseks. Tutvuge reeglitega ja käituge vastutustundlikult!
Eestlaste spordimaailma kunagine au ja uhkus, sumomaadleja Baruto Kaito ehk Kaido Höövelson ei ole pärast 2013. aastal sumomaadlemisest loobumist sugugi rätikut nurka visanud. Spordi poliitika vastu vahetanud maadleja veetis mõned aastad Riigikogus ja Lääne-Virumaal asuva Vinni valla volikogus ning on taas spordi juurde tagasi jõudnud – Höövelson on hetkel AS Vinni Spordikeskuse nõukogu esimees.
Kuid Höövelsoni nime ei kohta ainult spordis ja poliitikas, sest sumomaadleja on osalenud mitmes meelelahutuslikus projektis, millest sa ei pruugi isegi varem kuulnud olla. Üks hea näide on koostöö live-kasiinomänge edastava stuudioga Live88.
Stuudio mängukataloogi ilmus 2022. aasta jõulude paiku uus otsemäng “Baruto Baccarat”, mis ühendab kasiinodes laialt levinud kaardimängu bakaraa sumomaadlejast filmitud klippidega. Kahjuks pole see kasiinomäng küll igas internetikasiinos saadaval, kuid portaali www.kasiinodeestis.ee abil leiab üles ka sellised hasartmängukorraldajad, kes ei pelga Barutot iseenda vastu duellile saata.
Miks Baruto ja miks baccarat?
Mängu nimele otsa vaadates võib arvata, et bakaraamängu väljatöötamisel on keegi meeskonnast pannud tähele, et need kaks sõna riimuvad peaaegu ideaalselt: regivärssidest tuntud kujundusvõtted alliteratsioon ja assonants elavad “Baruto Baccarat” kaudu edasi! See ei ole Baruto mängu tegelaseks valimisel kindlasti ainus põhjus – tegemist on muheda kujuga, kes läheb lihtsalt rahvale peale. Muhedus on ka mängus endas säilinud.
Ehkki mängu ennast juhib Baruto asemel professionaalne diiler, ei ole tegemist mängijate ninapidi vedamisega ja kuulsa nimega tõmbamisega. Mängu avamisel näeb hasartmängur diileri selja taga kummalgi poolel versioone Barutost, kes on endale võtnud bakaraamängu “poolte” mõlemad rollid: ühel pool “mängija”, teisel pool “pankur”. Kummagi poole võidu või kaotusega hakkab vastav Baruto kas pöidlaid püsti viskama või pisaraid valama ning peaaegu iga kaardimängu sammu saadab mõni animatsioon või videoklipp.
“Baruto Baccarat” pole ainuke Baruto-teemaline kasiinomäng
Live88 toodangut on näha kasiinode live-sektoris, aga virtuaalmängustuudio OneTouch hasartmänge leiab ka sellistest portaalidest, kus valitseb live-mängutubade osas paras põud. OneTouch ei ole Eesti kasiinodes samuti sage külaline, kuid võiks seda tegelikult olla – eriti, kui mõelda, et selle stuudio slotimängude seas on esindatud 2021. aasta veebruaris avaldatud “Ganbaruto Battle”. Jah, tegemist on sellesama Barutoga! Sel korral ei löö mees ekraanil tantsu, vaid on pandud slotimängu sümboleid kaunistama. Stuudio nimetab sumomaadlejat suisa “sumo superstaariks”.
Kuidas sai Baruto selle mängu peategelaseks? Stuudio OneTouch peakontor asub Tallinnas ehk tegemist on põhimõtteliselt kodumaise toodanguga (ehkki stuudiol on harukontoreid ka Ukrainas, Hispaanias ja isegi teisel pool maailma Manilas). Seega võib arvata, et koostöö taga seisab osaliselt soov ühte spordimaailma kuulsaimat eestlast endiselt inimeste südametes ja meeltes hoida – ehk näeme tulevikus veelgi mänge, mille peategelased on varasemad Eesti spordi superstaarid.
Barutot ei näe meelelahutussektoris ainult kasiinodes, vaid ka tele-ekraanil
Arusaadavalt ei ole kasiinomängudes panustamine Baruto ekraanile manamiseks parim valik ning seetõttu räägime põgusalt sumomaadleja teistest meelelahutusprojektidest. 2009. aastal ehk Höövelsoni sumokarjääri tippajal avaldati Artur Talviku vändatud dokumentaalfilm “Baruto – tõlkes kaduma läinud”, kuid seda algul vaid väga valitud ringkonnale. Kuna dokumentaalfilm näitab sumospordi tavaliselt peidetud külgi, olid jaapanlased dokumentaali avalikkusele avaldamisele vägagi vastu. Skandaalse dokumentaali tele-ekraanidele ja kinolinadele jõudmine võttis mitmeid aastaid läbirääkimisi jaapani sumoliiduga ning dokumentaali avaldamisse andis jaapanlastele jaapanikeelse kirja saatmisega oma panuse isegi tollane kultuuriminister Laine Jänes.
Kuigi Baruto on eestlaste seas palavalt armastatud, on mehel Jaapanis peaaegu ebajumala staatus ning pärast dokumentaali üle sõdimise lõppu ilmus Baruto Jaapanis paar korda ka sealsetele ekraanidele: esimest korda kõrgelt hinnatud animeseriaali “My Brother’s Husband” live-action versiooni ühe peategelasena, teist korda teledraamas “Majimuri Gakuen”, kuid sel korral kõrvalrollis. Kumbki seriaal ei ole veel Eesti telekanalitele jõudnud, kuid seriaali “My Brother’s Husband” algmaterjaliks olev koomiksiraamat ehk manga on Eesti suuremates e-raamatupoodides küll krõbeda hinnaga, kuid endiselt saadaval.