3.8 C
Rapla
Pühapäev, 22 dets. 2024
SisuturundusTelefoni laadimine ei pea kestma terve igaviku!

Telefoni laadimine ei pea kestma terve igaviku!

Sisuturundus

On olemas tavaline laadija ning on olemas kiirlaadija. Nende vahe on ilmselge kõigile, kes on saanud vähemalt korra kiirlaadijat kasutada. Telefon pole enam ammu lihtsalt suhtlusvahend. See on meelelahutuskeskus, töövahend ja igakülgne abiline. Kuna niivõrd suur osa meie igapäevaelust on telefoniga seotud, mõjuvad kõik selle kasutamist segavad faktorid eriliselt häirivana. Üheks selliseks teguriks on aeglaselt laadiv aku.

Kui ei ole aega, et oodata

Mõnikord avastad just enne õue suundumist, et tahad küll kaardirakendust kasutada, ent telefoni aku saab kohe tühjaks. Või on ees ootamas kontsert, ent tühi aku lubab heal juhul püüda pildile vaid poole esimesest laulust. Sellistes olukordades on tunde kestev laadimine tõeliselt ärritav.

Kiirlaadija on igal juhul kindlaim ja kiireim viis, et aku turvaliselt täis laadida. Nagu tavalise laadija puhul, peab ka kiirlaadija puhul valima turvalise ja kvaliteetse seadme. Allo.ee veebipoe peale võib kindel olla. Seal on müügil töökindlad ja kvaliteetsed kiirlaadijad (sh iPhone kiirlaadija, Samsung kiirlaadija, Xiaomi kiirlaadija), tarne on kiire ja hinnad soodsad.

Telefoni kiirlaadija – piilume telgitagustesse

Kiirlaadija võimekusest rääkides on kõige lihtsam ja arusaadavam seda võrrelda tavaliste lahendustega. Klassikaline USB-port saadab seadmesse 2,5 W, aga kiirlaadijad võivad saata 15 W, 50 W või isegi 100 W. Need vahed on mitme(kümne)kordsed! Selge see, et selline laadija suudab aku kiiremini energiat täis saada.

Kuna erinevad tootjad pakuvad erinevaid laadimisstandardeid, st ka erinevat võimsust ja laadimise kestust, tasub jälgida, mida sa valid. Lihtsalt kiirlaadija nimest ei piisa, et kiire laadimine ka reaalselt tagatud oleks.

Kiirlaadimisest rääkides kardetakse, et kiirlaadija hävitab akut. Õnneks ei ole see päris õige. Kvaliteetne Allo poest soetatud kiirlaadija ei lae telefoni pidevalt ühesuguse intensiivsusega, vaid kasutab erinevaid faase, mis ka tekitavad erinevas koguses soojust ning kaitsevad sellega laadimise ajal seadme akut. Just sel põhjusel ei tohi kasutada suvalisest kohast ostetud laadijat ega laadijat, mis on selgelt katki.

Lisaks adapterile on vaja jälgida kaabli sobivust. Eriti ilmne on see uuema aja standardiga ehk USB-C kaabliga. Ehkki enamik neist sobivad kiirlaadimiseks ja võib tekkida tunne, et kõik peaksid sobima, ei ole see siiski nii. Seega, kui kiirlaadija ei täida oma ülesannet, ära torma seda kohe ära viskama, vaid kontrolli enne üle, kas sa kasutad ikka õiget laadijat.

Mida teha, kui isegi kiirlaadija ei aita?

Olukorras, kus isegi kiirlaadija kasutamisel laeb telefon sama aeglaselt, kui tigu jookseb, tuleb asja lähemalt uurida. Ehk on telefoni laadimiskaabel, adapter või telefoni laadimispesa kahjustunud või on seal ees prahti ja puru? Kas oled ehk unustanud rakendusi sulgeda ja nüüd söövad need pidevalt akut? Samamoodi segab aku laadimist ka telefoni kasutamine laadimise ajal.

Oma mõju on aga ka sellel, kui on liiga soe või liiga külm ning isegi sellel, kas telefonis on värskeim tarkvara või kas oled uuendused ära keelanud. Ja muidugi, tõdemus, et aku on lihtsalt vana ja väsinud, siis ei aita miski ning see tuleb välja vahetada.

Aku väljavahetamise ja teiste lihtsamate remonditöödega on abiks spetsialistid Tallinnas, Tartus ja Pärnus. Väga tihti ei ole aga remondimehe abi vajagi, vaid piisab e-poest sobiliku jupi soetamisest ning saad vahetuse ise tehtud.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare