Veel enne jõulupühasid esitati Kehtna vallavolikogu aseesimehele Leaanyka Leissonile umbusaldusavaldus. Kolmteist volinikku leidsid, et Leisson on tekitanud volikogus usalduskriisi.
Valla dokumendiregistrist avalikult kättesaadavas avalduses seisab kolm umbusaldusavalduse põhjust, millest esimene ütleb, et kuivõrd Leisson esindab volikogus valimisliitu Ühtsed ja Edumeelsed ning on omal soovil liidust lahkunud, ei ole tal eetiline jätkata liidu esindamist volikogus aseesimehe ametikohal. Veel toovad volinikud välja Leissoni 28. novembril koostatud pöördumise, milles ta teavitas, et on viie volikogu liikmega ühendanud oma teadmised ja kogemused ning loonud koostöögrupi.
No mis siis tegelikult juhtus? Riigikogus istuvad erakonnatud akna alla ja võivad igal teemal kaasa rääkida ja hääletada just nii kui soovivad. Miks ei või need viis volikogu liiget oma fraktsiooni või grupeeringut teha? Kas nüüd Kehtna volikogu liikmed on tasalülitatud?
Minu meelest on igati edasiviiv ja aus ning endast ja teistest lugupidav käitumine, kui arutatakse asju põhjalikult ning, et sellest antakse teada ka teistele, keda asi võib puudutada. (Vajadusele laiapõhjalisematele aruteludele juhtis ju tähelepanu ka vallavanem.) Koostöögrupid pole ju keelatud? Väikestes gruppides läbi arutades jõuavadki volikogusse arutamiseks selgemalt väljendatud ja paremini põhjendatud seisukohad erinevate probleemide lahendamiseks. See peakski olema minu meelest on toetav ja innustav ka kõigile teistele volikogu liikmete tööle, kui just nende eesmärgiks pole mitte eriti kähku istung ära istuda ja kollektiivse soovitusliku heakskiitmisega loobuda isiklikust vastutusest oma kogukonna toimetuleku ja arengu eest seismisel.
Lugupidamisega Maret Tamme