UudisedRapla volikogus heaks kiidetud struktuurimuudatus toob kaasa koondamisi

Rapla volikogus heaks kiidetud struktuurimuudatus toob kaasa koondamisi

Rapla vallavolikogu kiitis viimasel istungil heaks vallavanem Rain Terrase ettepaneku kujundada 1. juuliks ümber vallavalitsuse struktuur. 29 muudatust sisaldav reform toob muuhulgas kaasa mitme teenistuja koondamise.

Ettekandes märkis vallavanem, et reformi esimene etapp viidi läbi möödunud aasta detsembris, mil mindi üle poliitilise valitsuse mudelile. Sellega seoses kaotati kaks piirkonnakoordinaatori ametikohta, kelle asemel on nüüd kogukonnavanem. Lisaks moodustati kaks uut ametikohta: kohaturunduse ja kommunikatsiooni juhi ning elanikkonnakaitse ja kriisikoordinaatori ametikoht.

2 KOMMENTAARID

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Ants Arnoger
7. märts 2026 14:56

Ludrid tuleb lahti lasta. Las lähevad tööle!

Rain Terras
8. märts 2026 18:13

Koondamine ei tähenda, et inimese panus ei oleks olnud väärtuslik. See tähendab, et organisatsiooni vajadus selle töö tegemiseks sellisel kujul on muutunud.

Selliste otsuste tegemine ei ole ühelegi juhile lihtne, sest need puudutavad otseselt inimesi. Sageli ka lähedasi kolleege.

Samal ajal peame me avaliku organisatsioonina lähtuma sellest, et kasutame avalikku raha ja täidame ülesandeid, mille on meile seadnud valla esinduskogu ehk volikogu. Seetõttu peavad organisatsiooni ülesehitus ja töökorraldus eelkõige toetama nende eesmärkide täitmist võimalikult selgelt, tõhusalt ja vastutustundlikult.