Kolmapäeva, 13. juuli õhtul lõpetati ning anti uutele elanikele pidulikult üle Rapla esimene moodne kortermaja, millest kaks aastat tagasi algas kaasaegse kinnisvaraarenduse levimine väikelinnadesse.
Ülisäästlik Mahlamäe 7 elamu Raplas valmis lõplikult 13. juulil kell 17, kui majale kinnitati pidulikult viimane detail ehk aadressisilt. Esimese kaasaegse arenduse lõpetamisel väljaspool Tallinna-Tartut-Pärnut osalesid koos uute elanikega Rapla vallajuhid, arendaja koostööpartnerid, esimesena seesugust arendust finantseerinud Luminor Panga esindajad ning ajakirjanikud.
“Mahlamäe arendus kinnitas turule, et väikelinnadeski on kaasaegsete kvaliteetsete korterite järele nõudlus olemas,” rõhutas arenduse müügipartneri LVM Kinnisvara juhatuse liige Ingmar Saksing. “Kuigi A-energiaklassi, päikesepaneelide ja liftiga uues majas ületas ruutmeetrihind Rapla senist hinnataset kahekordselt, osteti pooled korterid ära esimese nädalaga. Pärast seda algas mitmes teiseski maakonnakeskuses hoogne arendamine.”
Mahlamäe arendaja, Rapla ehitusfirma Mivo Ehitus juhataja Avo Allikmäe kinnitusel andis kaasaegsete korterite puudus linnas tunda juba pikalt, näiteks käis hulk inimesi Raplasse tööle Tallinnast, kuna kohapeal kvaliteetseid kodusid polnud. “Mitu panka viskas meid Rapla uue kortermaja jutu peale viisakalt välja, sest polnud nõus väljaspool Tallinna-Tartut-Pärnut korterelamu ehitamist finantseerima,” tunnistas Allikmäe. “Küsiti, et kas teate ka, mis Rapla hinnatase on. Tehti mõned kallid pakkumised, ainult Luminor oli nõus meid sisuliselt ära kuulama, uskus meie projekti ning osutus lõpuks väga abivalmiks.”
Kuigi kiire rongiühendus ja kaasaegsete tööviiside levik on toonud ka lähemad maakonnakeskused Tallinnas töötavate inimeste valikusse võimaliku kodukohana, on arenduse kortereid müünud LVM-i maakleri Henel Aava sõnul enamik ostjaid kohalikud, kuigi on nii Tallinnast kui välismaaltki saabunud ostjaid kes on teadlikult valinud Rapla uues elukohaks. “Varasem hulga madalam hinnatase polnud tingitud mitte madalast ostujõust või nõudlusest, vaid sellest et turul kaubeldi ainult vanade korteritega,” selgitas Aava.
Arhitektuuribüroo Ansambel sobitas Aava kinnitusel hoone hästi väikelinna miljöösse. “Väliselt liigendatud maja mõjub oma ümbruses koduse ja mõõdukana, välisviimistluses kasutame naturaalseid materjale,” rõhutas ta. “Projekt on hästi läbi mõeldud ja elanikud ei pea liginullenergia-majas elades enda harjumusi kuidagi muutma,” rõhutas Aava.
A-energiaklassiga maja iseloomustavad suured üldalad ja säästlikud lahendused. Päikesepaneelid, vesipõrandaküte ja soojatagastusega ventilatsioon tagavad väga madalad kommunaalkulud. Kõigil neljal korrusel paiknevad 2-4 toalised korterid, ülemisel korrusel ka katuseterrassi ja saunaga korterid.
Allikas: LVM Kinnisvara