spot_img
-5.6 C
Rapla
Reede, 2 dets. 2022
spot_imgspot_img
RSTurismimessil oli rekordarv osalejaid

Turismimessil oli rekordarv osalejaid

Möödunud nädalavahetusel Eesti Näituste messikeskuses toimunud turismimessil oli väljas ka Rapla maakond.
Kahekümne viiendal messil oli rekordarv osalejaid – esindatud oli üle viiesaja eksponendi enam kui kahekümnest riigist. Kõik nad mahutati kolme näitusehalli: peahall, Puhka Eestis hall ning laupäeval-pühapäeval avatud lastehall.
Raplamaa esindus oli väljas Puhka Eestis hallis 20 m² pinnal. Maakonda esindasid Preeriakoda, Atla Mõisakeraamika, Järvakandi Klaasistuudio, Enekun OÜ, Raplamaa kohalik käsitööjäätis Jäämari (Mahe Jäätis OÜ), Rapla kirikumuusika festival, Sillaotsa talumuuseum, Mahtra talurahvamuuseum, Hageri muuseum, Lokuta puhkekeskus, Rapla Turismiinfokeskus ja Varbola sõjamees Robert Kallasmaa. Pühapäeval käisid messi pealaval ennast tutvustamas Papagoi Keskus, Preeriakoda ja Toosikannu puhkekeskus.
Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskuse esindaja Jaune Jõenurme sõnul läks Raplamaal turismimessil hästi. Mitme väljaande fotograafidele jäi eriti silma väga atraktiivne Preeriakoja hundinahas indiaanlane. „Messi korraldaja ei ole veel teatanud messikülastajate arvu, aga usun, et jäime meelde,“ lisas Jõenurm.
Maakonna tutvustamiseks pakuti ühe tegevusena Varbola sõjamehe mõõga kaalumist. Kõik külastajad said osaleda kaalumises ja arvatava kaalu loosisedelile kirjutada. Võitjad kuulutati välja Raplamaa.ee lehel, selle kohta oli info ka stendil olemas. Pakkumisi oli 700 grammist kuni 20 kilogrammini ning mõõka kaalus 351 inimest, kellest seitse said õigele kaalule pihta. See oli täpselt 1600 g. Õigesti vastanute vahel loositi välja Robert Kallasmaa valmistatud Varbola nuga. Kõigi vastanute vahel loositi välja teisigi auhindu, mille kohta saab samuti infot Raplamaa.ee lehelt.
Sel aastal leidis Tourestile tulnud riikide seast esimest korda Tansaania ja Kõrgõzstani. Traditsiooniliselt olid kohal Läti, Leedu ja Soome ning eestlaste seas populaarsed soojamaasihtkohad nagu Türgi ja Tai.

Mariliis Vest / www.anaustralianwintour.com

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused