SportKaspar Grauenilt 400 m sprindis võimas rekordiparandus

Kaspar Grauenilt 400 m sprindis võimas rekordiparandus

Mardo Lundver

Nii nagu viimasel ajal traditsiooniks saanud, kogunetakse kolmapäeval, mil töönädala selgroog murtud, kella seitsmeks õhtul Kohila staadionile, kus siis omavahel mõõtu võtta. Pikamaajooksusari on nüüdseks jõudnud seitsmenda etapini, milleks seekord oli üks staadioniring. Osalejaid taas kord meeldivalt palju – 67.
Kokku anti koguni 18 starti ja kohe esimeses jooksus läks kõvaks paugutamiseks. Raplamaa hetke kiireim mees Kaspar Grauen on viimasel ajal kohalikule sprindiparemikule aina enam kandadele astumas ning välejalg andiski tormihoiatuse. 400 m läbis noormees esimest korda oma senise sportlaskarjääri jooksul alla 50 sekundi (49,46). Rekordiparandus üle sekundi! Eelmine isiklik tippmark 50,50 pärines käesoleva kalendriaasta veebruarikuus Eesti U20 sisemeistrivõistluste raames toimunud hõbedajooksult.
“Enne jooksu oli enesetunne nõrk ja isu joosta polnud, aga teadsin, et pean hea jooksu tegema. Proovistardi ajal tundsin, et minek on tegelikult päris hea. Teisel sajal tuli juba raskus sisse, aga teadsin, et ei tohi kiirust alandada. Lõpuks tuli üle sekundi rekordi parandust ja jäin rahule,” võttis meie päevakangelane oma vägiteo kokku. Võistluspäeva parimat aega näitas Audentese esindaja Rasmus Kisel (49,24).