6.6 C
Reede, 29 märts 2024
SportPirgu poolmaraton joosti tänavu uuel rajal

Pirgu poolmaraton joosti tänavu uuel rajal

Pirgu poolmaraton on kujunenud traditsiooniliseks jooksuks Raplamaa spordikalendris. Iga aasta juuli teises pooles võtavad jooksjad üksteiselt mõõtu poolmaratoni distantsil, mille pikkus on 21,2 kilomeetrit. Tänavu joosti Pirgu poolmaraton pühapäeval, 19. juulil.

Kiireimat aega näitas võistlusklassis M 17-34 jooksnud Jaan Kostjukov, kelle tulemus oli 1 tund, 30 minutit ja 9 sekundit. Pooleteist tunni piir jäi seega õige napilt ületamata.
Varasematel aastatel on võitjad jõudnud finišisse ka tunduvalt kiiremate aegadega. Näiteks 2019. aasta suvel krooniti poolmaratoni distantsil võitjaks Kaupo Tiislär, kelle aeg toona oli 1 tund, 22 minutit ja 36 sekundit. Üks põhjus oli kindlasti see, et tänavu joosti poolmaraton uuel rajal, mis oli mõnevõrra raskem.
Mõtteid raja muutmise osas mõlgutasid korraldajad juba eelmisel aastal ning tänavu tehti see ära. Eelmistel aastatel anti start Pirgu terviserajalt ning edasi kulges rada Järlepa teeristini ning tuli sealt Härgla, Purila ja Seli kaudu tagasi oma alguskohta. Tänavu joosti Pirgu terviseraja läheduses 5,3 kilomeetri pikkusel ringil, mis tuli läbida neli korda.
Võistlust korraldab MTÜ Pirgu Küla. Üks selle eestvedaja Urmas Tammemäe rääkis, et rada püüti disainida võimalikult tasasel maastikul, kuid tahes-tahtmata tuli sisse ka tõususid ja langusi. See muutiski raja võrreldes eelmiste aastatega võistlejatele keerukamaks. Lisaks poolmaratonile sai osaleda ka lühematel distantsidel ning lastele olid ette nähtud lastejooksud.
Kõigi distantside peale oli pühapäevasel üritusel kokku 71 jooksjat. Poolmaratoni ehk 21,2 kilomeetrit läbis neist 26 jooksjat. Kiireima ajaga läbis võistluse Jaan Kostjukov, teisena ületas finišijoone Reemet Küünruss ajaga 1:31.20. Kolmandana jõudis finišisse Lauri Valdmaa, kelle aeg oli 1:31.31. Nii Küünruss kui ka Valdmaa võistlesid klassis M 40-49. Naiste konkurentsis oli ülejäänutest selgelt üle Ritve Reinumäe ajaga 1:44.11. Temale järgnesid Dagmar Vlassov (1:51.21) ja Anne Vaisma (1:53.56) kolmandana.
Pirgu poolmaraton toimus tänavu juba seitsmendat korda. Kuigi koroonakriisist tulenevad piirangud ähvardasid jooksu ära jätta, võti see siiski ette. Aastate jooksul on selle võistluse ümber kujunenud oma identiteet ning tavad. Näiteks hindavad võistlejad seda, et finišis ootavad neid soojad, kohapeal valmistatud pannkoogid.