Neljapäev, 28 märts 2024
SportRapla jooksuklubi teenis Eesti noorte meistrivõistlustelt seitse medalit

Rapla jooksuklubi teenis Eesti noorte meistrivõistlustelt seitse medalit

Mardo Lundver

23.-24. juulil Rakvere staadionil aset leidnud U18, U20 ja U23 Eesti meistrivõistlused võib Rap­la jooksuklubi jaoks lugeda kordaläinuks, kuna medalisaak oli igati soliidne – kaks kulda, kaks hõbedat ja kolm pronksi. Võistlustulle saatsime 12 sportlast, kellest viis said kaela vähemalt ühe medali.

Avapäeva säravaima tulemuse eest hoolitses Kalev Hõlpus, tulles U20 vanuseklassis 1500 m Eesti meistriks ajaga 4.14,32. Treeninggruppi kuuluvale Eric-Richard Peningile samas jooksus 4.28,43-ga 7. koht. “Start oli sujuv. Esimesed 800 m olid ühtlase tempoga ja jooks oli tegelikult aeglane. Siis läks põhikonkurent Telpt mööda ja tempot tegema. Hoidsin tal sabast kinni ja ootasin viimast sirget. Kurvi peal juba tõstsin tempot ja kurvist väljudes möödusin konkurendist ja finišis tuligi esikoht,” võttis Kalev oma kullajooksu lühidalt kokku.
P U18 1500 m distantsil oli Artur Skatškov 4.30,37-ga kuues, talle järgnes Hardi Voomets 4.50,31-ga. Tüdrukute sama vanuseklassi 1500 m jooksus kuulus Triin Eralale 5.00,14-ga pronksmedal, Anne-Riin Peep oli neljas (5.12,33), Ketlin Kõiv kuues (5.21,30). Treeninggruppi kuuluvale Anete Randmale tuli ajaga 4.55,68 hõbemedal. N U23 1500 m mõõduvõtus jäi Catherine Randlaht esimesena medalist ilma vaatamata ligi 7-sekundilisele isikliku rekordi parandusele (5.32,17). Treening-grupi liige Birgit Veldi oli N U20 sama pikal võistlusmaal 5.09,04-ga viies. Mert Olesk püstitas M U20 400 m sprindis küll uue isikliku tippmargi 56,50, kuid piirdus 17. kohaga. N U23 100 m sprindis jäi Anet Maripuu 13,06-ga esimesena finaalist ehk esikaheksast välja. M U23 3000 m takistusjooksus tuli Karol Hangale kaela pronksmedal (11.09,58).
Teisel võistluspäeval jätkasime medalilainel. Järjekordne kuldmedal Kalev Hõlpusele M U20 800 m jooksus. Võiduaeg 2.00,81. Mainimist vajab, et esikolmik mahtus vaid 0,12 sekundi sisse! Eric-Richard Pening, kes kuulub meie treeninggruppi, oli 2.06,03-ga seitsmes, klubiliige Mert Olesk 2.10,69-ga üheteistkümnes.
“Eilsed 1500 m olid veel jalgades ja kuna tegemist mu hooaja esimese tõsisema võistlusega, siis ei osanud oodata endast midagi, võidusoov oli muidugi suur. Esimesed 200 m oli rahuldav, alla 29 sekundi. Teisele ringile minnes hakkasid kõik väga jõuliselt kiirendama ja jäin viiendale positsioonile, 500 m peal tegin ise kiirenduse ja tõusin teiseks. Viimasele sirgele jõudes olid jalad kinni, aga esimene koht oli väga lähedal ja andsin endast maksimumi,” kirjeldas Kalev oma teekonda teise kullani.
M U23 arvestuses tuli Karol Hanga seitsmendale kohale (2.11,53). Naiste samas vanuseklassis pälvis Catherine Randlaht 2.31,69-ga hõbemedali. Treeninggrupi hingekirja kuuluv Birgit Veldi võitles N U20 800 m resultaadiga 2.26,72 välja pronksmedali. Tüdrukute U18 800 m oli Ketlin Kõiv pikalt medalis kinni, kuid lõpuks tuli paraku leppida neljanda kohaga. Isiklik rekord paranes 4 sekundiga – 2.29,02. Teist klubi esindav, kuid meie treeninggruppi kuuluv Anete Randma sai 2.22,45-ga kaela oma teise hõbemedali.
U18 vanuseklassi kuuluvad Hardi Voomets ja Artur Skatškov startisid 3000 m jooksus – kohad vastavalt kaheksas (10.25,67 PB) ja viies (9.50,28). T U18 neiud Triin Erala ja Anne-Riin Peep olid edukamad, sest lisaks sellele, et uuendasid oma isiklikke tippmarke sel võistlusmaal, said mõlemad kaela ka medali. Triinule 10.59,27-ga hõbe ja Anne-Riinule 11.02,13-ga pronks. Võistluspäevale panid eduka punkti T U18 kolmikhüppajad Helena Kurjama ja Elis Vahtmäe, kes mõlemad suutsid finaali pääseda. Helena oli uue isikliku rekordiga 11.29 neljas, Elis 10.78-ga kaheksas.