Teisipäev, 7 mai 2024
SportKergejõustikus kolmas koht

Kergejõustikus kolmas koht

Ants Lindre

8.-9. augustil toimusid Võrus Eesti seeniorspordi ja spordiveteranide liidu 53. spordimängud. Rapla spordiveteranide koondisest osales seal 38 sportlast, kellest 28 võistles kergejõustikus.

Traditsiooniliselt algavad mängud väga kaasahaarava 10×60 m pendelteatejooksuga, kus osales 7 võistkonda. Peeti kaks jooksu. Esimeses haarasid meie jooksjad kohe juhtpositsiooni, kuid võistluse keskel langeti teisele kohale. Ankrumehena tegi Ants Torri väga tugeva jooksu ja möödus lõpu eel Pärnu jooksjast ning tõstis meid jooksu võitjaks. Teises jooksus suutis meid edestada vaid Tartu SVK võistkond. Võistkonnas jooksid veel Kristi Kivisild, Merit Udusalu, Inge Lukk, Sirje Zahkna, Marika Kotka, Janar Rokk, Janno Kivisild, Rando Valdmets ja Andrus Ründal.
Viimase 12 aasta jooksul oleme 9 korda medalivõitjate seas olnud, ainult kolmel võistlusel jäime neljandaks. Kergejõustiku võistkondlikku arvestusse läksid pendelteatejooksu eest saadud kahekordsed punktid ja 40 parema üksiktulemuse eest kogutud punktid. Suurte koondiste Tallinna ja Tartu järel saavutasime väga tubli kolmanda koha. Varem oleme kolmandad olnud 2004. aastal Ülenurmes ja aastal 2010, kui mängud toimusid Kohilas.
Individuaalselt olid edukamad Leili Kaas, Marika Kotka ja Inge Lukk, kes oma vanusegrupis võitsid 4 medalit. 3 medalit kogusid Asta Satsi ja Mihkel Laurits. Helle Tasane, Eili Anniko, Sirje Zahkna, Liis Valdmets, Kristi Kivisild, Andrus Ründal ja Ivo Rebbase said 2 medalit. Medalivõiduni jõudsid veel Ene Siitsmann, Mare Liukanen, Reelika Laes, Elle Valtu, Lembit Zahkna, Ülo Flaur ja Tiit Kivisild.
3×3 tänavakorvpallis osales N35+ ja N45+ gruppides kummaski kaks naiskonda. Meilt võistles ainult N35+ naiskond. Kõik mängisid omavahel läbi. Meie naised võitsid Pärnu N45+ naiskonda, kuid kaotasid Tallinna N45+ ja Võru N35+ naistele. Seega saadi oma vanusegrupis hõbemedalid. Naiskonnas mängisid Janne Randjärv, Reelika Laes, Tiina Roosalu ja Kalli Sillamaa. Kahjuks ei õnnestunud rohkem korvpalli nais- ja meeskondi komplekteerida ning võistkondlikult tuli leppida kuuenda kohaga, sest pallimängudes arvestati kolme parema võistkonna tulemusi.
Discgolfis jäi Reelika Laes pingelises võistluses lõppkokkuvõttes neljandaks, kaotades medalikohale ühe viskega. Võistkondlikult saadi 7. koht.
Võrkpallis võistles meilt M35+ meeskond, kes võitis Lääne-Virumaad 2:0. Ülejäänud kolm mängu Võrule, Järvamaale ja Pärnule kaotati 0:2, kusjuures Pärnule jäädi II geimis alla 24:26. Võistkondlikult 8. koht. Mälumängus jagasime 8.-9. kohta. Üldkokkuvõttes jäime II grupis Võru, Järvamaa ja Saaremaa järel neljandaks.