Laupäev, 27 juuli 2024
SportEesti ja Baltimaade seeniorkergejõustiklased võistlesid Viljandis

Eesti ja Baltimaade seeniorkergejõustiklased võistlesid Viljandis

Leili Kaas

Eesti seeniorspordi kergejõustiku meistrivõistlused koos Baltimaade seeniorkergejõustiklastega toimusid 15.-16. augustil Viljandis. Seal esinesid mitmed Rapla spordiveteranide koondise liikmed edukalt vaatamata kehvadele harjutamistingimustele Raplas.
Hiljuti avati kena kunstmuruga staadion, mis annab võimaluse jalgpalluritele peaaegu aastaringseks tegevuseks. Korvpalli spordihoone läbib uuenduse, mis võimaldab Rapla korvpalluritel ikka edukalt osaleda. Rapla staadioni renoveerimisest on räägitud pikki aastaid. Lubadusi on olnud mitmesuguseid. Seitsmekümnendatel ja kaheksakümnendatel aastatel toimusid vabariiklikud kergejõustiku karikavõistlused Rapla staadionil, kus esinesid edukalt ka kohalikud kergejõustiklased. Tänu praegu tegutsevale jooksuklubile, mida veab Erik Horn, on meil noori jooksjaid, kes suudavad konkurentsis olla ja võita medaleid nii noorte kui ka juunioride vanuseklassis, seda nii Eesti kui ka Baltimaade meistrivõistlustel.
Rapla spordiveteranide koondisega on liitunud mõned 35-45 vanuseklassi kuuluvad sportlikud seeniorid: Liis Valdmets, Rando Valdmets, Sven Rungi ja teised. Ka keskeas on vaja normaalseid tingimusi harjutamiseks. Rapla Kesklinna kooli ja Rapla gümnaasiumi kehalise kasvatuse tundideks on väga vajalik normaalne staadion.

Rapla sportlaste tulemused Viljandis:
Naiste noorimas vanusegrupis 35-40 oli edukas Kristi Kivisild, kes võitis 200 m jooksu (32,16) ning sai teise koha 100 m (15,13) ja kaugushüppes (4.06). Eili Anniko – kettaheites hõbemedal (25.57) ja kuulitõukes pronksmedal (9.11).
Vanusegrupp 55 – Inge Lukk kettaheites kolmas koht (20.32) ning samuti tuli kolmas koht kaugushüppes (3.65). 200 m jooksus oli ta teine tulemusega 37,28.
Vanusegrupp 70 – Helle Tasane esikoht 100 m (20,3) ja kaugushüppes tulemusega 3.33. Kuulitõukes oli ta teine (8.72). Asta Satsi osales kõikidel raskusaladel: kuulitõukes, kettaheites, raskusheites ja vasaraheites ning teenis kõigilt kuldmedalid. Leili Kaas sai kuulitõukes ja kettaheites hõbemedalid.

Meestest esinesid edukalt:
Vanusegrupp 60 – Lembit Zahkna võitis vasaraheite (36.25), kettaheites oli teine (39.84) ja raskusheites kolmas (14.23).
Vanusegrupis 55 oli Ivo Rebbase teivashüppes (3.10) ja kõrgushüppes esimene (1.50). Lisaks osales ta odaviskes ja kuulitõukes.
Vanusegrupis 65 teenis Tiit Kivisild 800 m jooksus teise koha (3.19,17), 5000 m jooksis end esimeseks (23.44).
Vanusegrupis 75 esines edukalt Mihkel Laurits, kes võitis kuulitõuke tulemusega 10.33, kaugushüppes oli ta kolmas (3.30) ja 100 m jooksus teine (17,07). Jalavigastust kaua aega ravinud Mati Tiidre tuli proovima oma lemmikala teivashüpet ja tal õnnestus ületada 2.10, mis andis esikoha.