Päästeõppus Palukülas

0
321
Foto: Siim Solman

Raplamaa Sõnumid

Päästeameti Lääne keskuse Rapla päästepiirkond korraldab 29. septembril algusega kell 8 Kehtna vallas Palukülas Jüri kinnistul õppuse, mille käigus süüdatakse maja. Maja põletatakse õppe eesmärgil.
Päästjatele on soetatud uut varustust, mille abil on võimalik efektiivsemalt teostada elupäästvaid tegevusi ning seejärel ka kustutada tulekahju. Selleks, et oskused oleksid võimalikult head, on vajalik võimalikult tõetruu harjutuskeskkond. Kuna ei tule just tihti ette, et pakutakse õppuse eesmärgil maja põletada, on see päästjatele väga oluline ja kasulik võimalus, millest kinni haarata.
22.-25. septembril kell 9-17 toimuvad majas sisetulekahju harjutused, mille käigus maja põlema ei panda, kuid tekitatakse sinna suitsune keskkond. Seega liigub ja viibib Paluküla piirkonnas eelmainitud ajal mitmeid päästeautosid ja päästjaid. ️

  1. septembril toimub reaalselt maja põletamine, mille käigus saavad lisaks kutselistele päästjatele tegutseda ka vabatahtlikud päästjad. Majapõletuseks on olemas nii Keskkonnaameti kui ka Kehtna vallavalitsuse luba.
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare