11.1 C
Reede, 29 märts 2024
SportRapla Talvejooksul purustati viimaste aastate osalejaterekord

Rapla Talvejooksul purustati viimaste aastate osalejaterekord

Talvejooks on pikima traditsiooniga jooksuvõistlus Raplas. Tänavu toimus see pühapäeval, 15. novembril juba 39. korda.
Varem on peetud seda nii 30. kui ka 31. detsembril, kuid viimastel aastatel on tavapäraselt joostud novembri keskpaigas. Üle päris mitme aasta oli tänavu osalejaid üle saja, täpsemalt 104. Jooksu peakorraldaja Erik Horn ütles, et tegemist on viimaste aastate rekordiga.
Võistlus toimus kahel distantsil – mehed läbisid viis ning naised kolm kilomeetrit. Start anti Okta Centrumi esiselt teelt ning jooks kulges Mahlamäe, Koidu ja Kastani tänaval ning tuli Tallinna maantee ja Metsapargi kaudu Okta Centrumi ette tagasi. Meeste konkurentsis läbis raja kõige kiiremini Enari Tõnström. Esikoha tõi aeg 15 minutit ja 35 sekundit. Teiseks tuli Rapla jooksuklubi esindaja Kalev Hõlpus, kes jõudis finišisse 12 sekundit hiljem. Tema aeg oli 15.47. Kolmandaks tuli Aaro Tiiksaar (Tigude Jooksuklubi), kes võidutses tänavu Konsumi Rapla – Kehtna maanteejooksul. Tiiksaare aeg Talvejooksul oli 15.51.
Naistest, kes jooksid kolm kilomeetrit, saavutas esikoha Katrina Stepanova (Sparta) ajaga 10 minutit ja 55 sekundit. Tema oli ka ainuke, kes läbis lühema raja vähem kui 11 minutiga. Teiseks tuli Liliana Torn (Täppsportlased) ajaga 11.22 ja kolmas oli Lisett Alt (SJK AameraaS, 11.32). Peakorraldaja Erik Horn rääkis, et hea meel oli lõpetada jooksu-aasta positiivse noodiga. “Kui sada jooksjat on koos, siis see on juba jooksuvõistluse moodi,” sõnas ta. Lisaks Talvejooksule viitas ta selle kommentaariga ka oktoobris toimunud Krusensterni jooksule, mille läbis 114 jooksjat.