spot_img
2.2 C
Rapla
Teisipäev, 21 märts 2023
UudisedPiirangud huviharidusele, noorsootööle, täiendõppele ja spordile jätkuvad

Piirangud huviharidusele, noorsootööle, täiendõppele ja spordile jätkuvad

Valitsuse liikmed kiitsid eile põhimõtteliselt heaks 11. jaanuarist piirangute jätkumise 13 Eesti maakonnas, huvihariduse ja –tegevuse, täiendkoolituse ja -õppe ning spordi valdkonnas. Samast kuupäevast taastub kontaktõpe kõikides haridusastmetes. Otsused puudutavad kõiki Eesti maakondi, välja arvatud Harjumaad ja Ida-Virumaad. Vastav korraldus kiidetakse heaks tänasel e-istungil. Ida-Virumaal ja Harjumaal taastub vastavalt valitsuse varasemale korraldusele järgmisest nädalast kontaktõpe 1.-4. klassini ning 9. ja 12. klassis.

Üldhariduskoolid

Alates 11. jaanuarist taastub kõikides üldhariduse kooliastmetes ning kutseõppeasutustes ja kõrgkoolides. Kontaktõppe korraldamisel tuleb järgida haridus- ja teadusministeeriumi ning terviseameti juhiseid võimalikult ohutuks õppetöö läbi viimiseks.

Huvitegevus ja –haridus, täienduskoolitus ja -õpe, noorsootöö ning sportimine nii lastele kui täiskasvanutele

Alates 11. jaanuarist tohib sisetingimustes nimetatud tegevustest osa võtta kuni 11 inimest (sh treener või juhendaja). Ruumi täitumus ei tohi olla rohkem kui 50 protsenti. Välitingimustes hakkab kehtima osavõtjate arvu piirang kuni 25 inimest (sh treener või juhendaja). Tegevusi läbi viies tuleb arvestada, et üks grupp ei puutuks kokku teiste gruppidega. Samuti tuleb kinni pidada  teistest seni kehtinud usaldusmeetmetest nagu desinfitseerimisvahendite kasutamine, maskikandmise kohustus jne.

Spordivõistlused ja liikumisüritused nii lastele kui täiskasvanutele

Alates 11. jaanuarist tohivad 13. maakonnas spordivõistlused, spordi ja – liikumisüritused sisetingimustes toimuda ainult spordialaliidu võistlussüsteemis osalevatele meistriliiga võistkondadele, professionaalsetele sportlastele ning Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele.

Välitingimustes on lubatud spordivõistlused ja liikumisüritused maksimaalselt 25 osalejaga ning peab olema tagatud, et kokku ei puututa teiste rühmadega.

Nii sise- kui välistingimustes võivad spordivõistlused, spordi ja – liikumisüritused toimuda ainult ilma pealtvaatajateta.

Piiranguid hinnatakse üle kahe nädala pärast.

Pärast tänast valitsuse istungit avaldab valitsuse kommunikatsioonibüroo korralduse ja seletuskirja kodulehel kriis.ee.

Haridus- ja teadusministeerium saadab kõigile haridusasutustele pärast otsuse jõustumist info uute piirangute kohta ja koostöös terviseametiga täiendatud soovitused õppetöö võimalikult turvaliseks korraldamiseks.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Sõnumid
Kõik uudised
Kuulutused