6.6 C
Kolmapäev, 24 apr. 2024
SportIngliste talveralli teine etapp meelitas kohale 114 sõitjat

Ingliste talveralli teine etapp meelitas kohale 114 sõitjat

Laupäeval, 30. jaanuaril sõideti Ingliste külje all talverallit, mis kandis nime „Ingliste Talvekas 2021 II”. Tegemist oli sel aastal teise võistlusega samal rajal. Esimene sõit toimus 16. jaanuaril.

Raja olid ette valmistanud kohalikud talveralli entusiastid Terje Meister ja Ott Meinberg. Meister rääkis, et lumerajasõidud on kujunenud nii populaarseks, et naljalt alla saja sõitja kohale ei tule. Nii läks ka laupäeval, kui starti asus 114 autojuhti. Sõitjaid oli Raplamaalt ja kaugemaltki. Meister ütles, et võistlejaid tuli nii Tallinnast kui ka Paidest ning väga võimalik, et kaugemaltki. „Me ei olegi võistlejatelt uurinud, kust nad pärit on. Päritolu ei ole rajale pääsemiseks oluline,” sõnas Meister.

Päeva jooksul selgitati võitjad kaheksas võistlusklassis – noored, naised, esivedu, tagavedu, 4WD, ühissõit esivedu, ühissõit tagavedu ja ühissõit 4WD. Võistlus kestis terve päeva. Esimene auto läks rajale kell kümme hommikul ning sõideti kuni päikeseloojanguni. Raja pikkus oli 2 kilomeetrit ja 170 meetrit, kohati oli laius 12 meetrit. Iga piloot sai sõita kaks vooru ning mõlemad voorud koosnesid kahest ringist. Seega kokku sõitis igaüks neli ringi. Pärastlõunal toimusid veel ühissõidud ja seal said soovijad läbida lisaks veel neli ringi.

Kaks etappi

Terje Meister rääkis, et ta on koos oma elukaaslase Ott Meinbergiga lumeradasid ette valmistanud iga aasta. Nii saab harjutada ise ning koos sõpradega lõbusalt aega veeta. „Paljudel ei ole võimalust rada ise teha, pole maad või pole vastavat tehnikat, kuid meile jällegi tänu Pae Farmer OÜ-le on need võimalused antud. Kodukant on väike ning huvilisi palju ja seetõttu mõtlesimegi avada raja kõigile soovijatele väikese tasu eest. Raja tegemine nõuab palju ressurssi, vaba aega ning ka kannatlikkust ilma osas,” rääkis Meister.

Ta lisas. „Päeva nimeks sai puhtjuhuslikult esialgu “Ingliste Talvekas 2021” ning esimene sõit toimus juba 16. jaanuaril. Pärast esimest sõitu huvi ei vaibunud ning ei olnud ka näha, et keegi teine on oma rajaga valmis saanud. Otsustasime korra veel n-ö samalaadse päeva teha ning selle nimeks sai “Ingliste Talvekas 2021 II”.”

Kaks etappi on sel aastal juba toimunud, kuid need on olnud eraldiseisvad võistlused. Ühtset arvestust nende puhul ei peeta. „Kui rada vähegi kannatab, endal on vaba aega ning nädalavahetus tõotab tulla tegevusetu, siis avame taas soovijatele raja. See, kui palju neid päevi talve jooksul tulla võib, sõltub vaid ilmataadist,” sõnas Meister. 2019. aastal toimus kaks Ingliste talverallit, mis kujunesid samuti menukaks. Eelmine aasta läks selles suhtes kehvasti, et olematute lumeolude tõttu ei saanudki rada ette valmistada ega võistlusi korraldada.

Tubli kolmas koht

Üks laupäeval rajal käinud sõitjatest oli Sven Topasia, kes saavutas 4WD klassis kolmanda koha. Kohaliku mehena ütles ta, et väga mõnus on käia Inglistel sõitmas, kuhu on korralik rada ette valmistatud. „Rajameistrid olid teinud väga hea töö,” kiitis ta Meistrit ja Meinbergi. Enne võistlust soovis Topasia lõpetada kindlasti poodiumil ja see ka õnnestus.

Võistlejate tase oli kõrge. 4WD võistlusklassis käis rajal kokku nelikümmend masinat. Esikoha teenis Joonas Vahtmäe, kes saavutas kahe vooru peale ajaks 9 minutit, 44 sekundit ja 47 sajandikku. Teiseks tulnud Elar Palandi aeg oli kahe vooru peale 9.48,41. Topasia kaotas Palandile ligikaudu 12 sekundiga ning sai kirja tulemuse 9.56,19. Nemad kolmekesi olid ka terve võistluse peale ainsad, kes said kirja aja vähem kui kümme minutit.

Topasia võistlusauto oli Audi A80 ning ta ütles, et oli kolmanda kohaga eriti rahul. Juba enne võistlust oli teada, et Vahtmäe ja Palandi on tugevad sõitjad. „Ma ei ole teistel Eestis toimuvatel võistlustel käinud ja ei oska võistluste taseme kohta täpset hinnangut anda, aga ma usun küll, et tase oli päris kõrge, sest stardis oli ikkagi 40 autot,” sõnas Topasia.