Rohelised Sõnumid: Lärmakaid vareseid hakkavad Rapla südamest peletama pistrik, tuulelohe ja sportdroon

1
399
Foto: Siim Solman.

Elu Rapla lastepargi ümbruses on paljude elanike jaoks vareste tekitatud lärmi tõttu talumatuks muutunud. Tänavu on vald otsustanud probleemiga tõsisemalt tegelema hakata ja tellinud Linnuabi Grupi vareseid piirkonnast eemale peletama. „Kui ma ausalt ütlen, on siin ebainimlik elada,” alustab Piia, kelle elukoht on Raplas lastepargi läheduses. Ta lisab, et tema kodu asukoht on tegelikult Rapla…...

Edasi lugemiseks logi sisse või telli tasulise sisu pääse.
Logi sisse
Telli pääse
1 Kommentaar
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Irene Marita
21/04/2021 10:23

HUVITAV, KAS KEEGI ON KUNAGI OSANUD ;VIITSINUD MÕELDA, KUI SUURT LÄRMI TEKITAVAD INIMESED LINDUDELE-LOOMADELE ?VÕTAME KASVÕI LIIKLUSMÜRA VÕU LÕPMATUD NIIDUKID JA PUUDENÜGIMINE.INIMESTE ROCKID,LÄPID JM. ON NÄRVIDELEKÄIV INIMESTELEGI. VALGUSTUS HÄIRIB LINNUPOEGADE KUI VANALINDUDE IGAPÄEVATSÜKLIT JA TERVIST.PUUD MAHA RAIUTUD JA TEKITATUD BETOONPLAATIDEST “PARGID”.iIME SIIS, ET LINNUD STRESSIST KARJUVAD.
EHK PEAKSIME MÕISTVAMAD OLEMA LOODUSHÄÄLTE SUHTES JA ISEENNAST
JA OMA TEGEVUST JÄLGIMA, MITTE OMA ÕIGUST, MIDA MEIL LOODUSE EES ÜLDSE POLE , PIDEVALT PEALE SURUMA. MINA KÜLL EI LEIA, ET VARESE VÕI HAKI HÄÄL MIND KUIDAGI HÄIRIKS .KÜLL AGA PIDEV SAAGIDE LÖRIN PUID MÕRVATES, NIIDUKITE JÖRIN, SELMET KASVATADA PÜSIKUID, MIDA NIITA POLE VAJA.