24.7 C
Rapla
Laupäev, 2 juuli 2022
spot_imgspot_img

Rapla haigla 300 vaktsineerimise aega hõivati poole päevaga

Pühapäeval, 14. märtsil on Raplamaa haiglasse oodatud vaktsineerimisele 65-aastased ja vanemad. Selleks tuli end registreerida digiregistratuuri kaudu, mis avati eile ning 300 ette nähtud aega said poole päevaga ka täidetud.

Eile tekkis vaktsineerima registreerimisel ootamatu tõrge, mil justkui 70-aastased enam endale pühapäevaks aega ei saanud. Rapla haigla juhataja Pille Mukk selgitas juba eile ka, et mõni telefoni teel registreerija võis eitava vastuse saada infosulu tõttu, kuid probleem lahenes kiiresti. Samas veel tänagi laekus toimetusele teateid, et üks või teine 70-aastane või vanem ei saanud endale aega kirja läbi digiregistratuuri.

Mukk selgitab, et võimalus oli registreerida kõigile 65-aastastel ja vanematel ning ütleb, et muud liikvele läinud rahvasuus levivad versioonid ei vasta tõele. Samal ajal tõdeb Mukk, et üleriigilise digiregistratuuri teadete kohta ta kommenteerida ei oska: „Haigla jaoks jõuab meile inimeste nimega tunniplaan.” Haigla juhtaja sõnul võis registeerimisel tekkida probleem, kuna ajad olid lihtsalt täis saanud. Sellisel juhul ei saanud vaktsineerima lisada mitte kedagi, sõltumata vanusest. „Üsna selge on, et kõik inimesed ei saa mahtuda üle riigi vaktsineerimiseks ühel pühapäeval,” ütleb ta.

Vaktsineeritavaid oodatakse Raplamaa haigla polikliinikusse.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised