Valus kaotus Tartule surus Avis Utilitas Rapla selja vastu seina

0
165
Foto: Siim Solman

Avis Utilitas Rapla alustas Paf Korvpalli Meistriliiga veerandfinaalseeriat valusa kaotusega Tartu Ülikool Maks & Mooritsa vastu. Teisipäeva, 20. aprilli õhtul Sadolin spordihoones toimunud kohtumine kaotati tulemusega 67:77. See surub Rapla selja vastu seina, sest seeria kestab kahe võiduni. Teine kohtumine toimub reedel, 23. aprillil Tartus ning kui seal peaks Rapla võitma, selgitatakse edasipääseja laupäeval Raplas.

Kodumeeskonna kaotus oli kindlasti üllatus sellest vaatenurgast, et senise hooaja jooksul olid need meeskonnad omavahel mänginud kuus korda ning Raplal oli kirjas kuus võitu. Küll aga tuli nüüd, veerandfinaalseeria esimeses mängus tunnistada esmakordselt tartlaste paremust.

Rapla linn oli teisipäeva, 20. aprilli õhtul toimunud mänguks valmis juba varajastel tundidel. Peatänavaid ääristasid punased fännilipud ning suuremad lipud olid heisatud eramajadele ja kontorihoonetele. Esimesi pilte tänavaid ja hooneid kaunistavatest lippudest võis sotsiaalmeedias näha juba kella seitsmest hommikul. Elevus oli suur ning linn oli mänguks valmis. Kahjuks jäi ilusale päevale väljakul punkt panemata.

Mängu algus kulges Rapla vaatepunktist hoogsalt, kuid peagi hoog pidurdus. Tartlased jõudsid järgi ning läksid juhtima seisul 18:16. Lõpuminutid kujunesid Rapla jaoks tõeliseks mõõnaks ning Tartu vaid kasvatas oma eduseisu. Esimese kümne minuti järel oli külaliste edu 25:17.

Ka teine veerandaeg algas Raplale raskelt. Kõigepealt läks Tartu 29:17 juhtima enne kui Rapla esimese korvi sai. Küll aga pakkus ilusa hetke Tom Kaldre tabav kolmepunktivise, mis järgnes koheselt Freimanise kahesele. Peale Freimanise korvi panid vastased palli otsajoonelt mängu, aga söödu lõikas vahelt Aminu. Tema söötis palli otse nooremale Kaldrele, kes lasi lendu tabava kolmese. Shaquille Doorsoni vabavisete järel jõuti viigini 29:29 ning esimese poolaja lõpuks juhtis Rapla 39:33.

Kolmas veerandaeg kulges võitluslikult, kuid Rapla suutis pidevalt hoida eduseisu. Otsustavale veerandajale mindi kodumeeskonna eduseisus 55:51. Selge ohumärk oli see, et Roberts Freimanisel oli selleks hetkeks kirjas neli isiklikku viga.

Neljandal veerandajal tuli kiiresti ka viies. 7 minutit ja 50 sekundit enne lõppu langes Freimanis vigadega välja. Rapla oli raskes seisus ning see väljendus ka tablool. Kolm minutit enne neljanda veerandaja lõppu oli Tartu eduseis 67:55. Rapla polnud selleks hetkeks saanud neljandal veerandajal ainsatki punkti. Sellele kurvale statistikale pani lõpuks punkti Aminu korv, mis tegi seisuks 67:57. Mängida jäi 2:40, kuid kahjuks midagi rõõmsat need minutid Raplale ei toonud. Viimastel sekunditel püüti olukorda küll vigu tehes päästa, aga kasu sellest ei olnud. Tartu võitis kümne punktiga 77:67.

Algviisikud:
Avis Utilitas Rapla: Al-Wajid Aminu, Roberts Freimanis, Saimon Sutt, Tom Kaldre, Sven Kaldre
Tartu Ülikool Maks & Moorits: Charles Barton, Sverre Aav, Hendrik Eelmäe, Robin Kivi, Emmanuel Wembi

Tartu poolelt oli resultatiivseim mängija Charles Barton, kes viskas 22 punkti. Emmanuel Wembi toetas 21 punktiga. Kodumeeskonna poolelt oli resultatiivseim Sven Kaldre 16 punktiga ning Al-Wajid Aminu sai kirja 14 punkti.

Nüüd pööratakse kõik pilgud reedel Tartus toimuva mängu suunas. Kui Rapla suudab selle võita, läheb seeria edasi. Vastasel juhul liigub sellest paarist poolfinaali Tartu.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare