11.1 C
Rapla
Kolmapäev, 27 sept. 2023
SportSpordiakadeemia stardikonverentsil sõlmiti hea tahte leping

Spordiakadeemia stardikonverentsil sõlmiti hea tahte leping

Reedel, 14. mail peeti virtuaalsel kujul Raplamaa spordiakadeemia stardikonverentsi, mille käigus sõlmiti hea tahte leping, milles väljendatakse tahet ja valmisolekut aidata kaasa laste ja noorte liikumisaktiivsuse edendamisele, tervete eluviiside väärtustamisele ja saavutusspordi arendamisele Rapla maakonnas. Lepingule andis allkirja kaksteist osapoolt.

Hea tahte lepingule kirjutasid alla kultuuriministeerium, Eesti Olümpiakomitee, Eestimaa Spordiliit Jõud, Eesti Koolispordi Liit, Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituut, Raplamaa Omavalitsuste Liit, Rapla Maakonna Spordiliit, Rapla gümnaasium, Kehtna vald, Kohila vald, Märjamaa vald ja Rapla vald.

Hea tahte leping tõukub Maailma Terviseorganisatsiooni soovitusest, et kõigil lastel tuleb aktiivselt liikuda vähemalt 60 minutit päevas. Uuringutest selgub, et Eestis ja Raplamaal on selliseid vaid 15 protsenti laste koguarvust.

Hea tahte lepingus on kirjas: “Jätkatakse maakonna noortespordi koostöövõrgustiku, Raplamaa Spordiakadeemia arendamist, et tagada noorsportlastele parimad arenguvõimalused ja kvaliteetsed teenused, maakonna spordiobjektide tõhusam kasutamine ja spordivaldkonna mõistlik rahastamine. Koostööpartnerid viivad hea tahte leppes kavandatud tegevusi ellu heas usus, koostöövaimus ja vastastikuses lugupidamises. Kõik kerkivad küsimused lahendatakse partneritevaheliste avatud läbirääkimiste teel.”

Spordiakadeemia stardikonverentsil esitleti ka Raplamaa spordiakadeemia loomise tegevuskava. Akadeemia täispikk nimetus on “Rapla maakonna kohalike omavalitsusüksuste, haridusasutuste ja erinevate spordivaldkonnas tegutsejate ühine noortespordi koostöövõrgustik”. Tegevuskava esitles konverentsil konsultatsioonifirma Civitta AS-i konsultant Reelika Luhtaru. Tegevusi jagub selles nii praeguseks kui ka järgmiseks aastaks.

Esimene ülesanne on spordiakadeemia koordinaatori ametikoha loomine. Tema ülesanne saab olema igapäevase töö korraldamine. Sobiva inimese leidmiseks on välja kuulutatud konkurss, mis kestab 1. juunini. Raplamaa Omavalitsuste Liidu arendusjuht Tavo Kikas ütles, et sinna on juba mõned avaldused laekunud. Kuna konkurss on veel avatud, oodatakse avaldusi juurde. Kui sobiv inimene leitakse, on tema üks esimesi ülesandeid kaardistada kõik osapooled, kes spordiakadeemia koostöövõrgustikku kuuluvad, ning tuua nimeliselt välja, kes sellega liituda soovivad. Sealt edasi moodustatakse tegevuste käivitamiseks töörühmad.

Kõik need tegevused peavad plaani kohaselt saama teoks käesoleva aasta jooksul. Järgmisse aastasse jääb olemasolevate ressursside kaardistamine ning võimalike lisaressursside leidmine. Samuti lisateenuste pakkujate leidmine nagu meditsiiniline tugi, nõustamine, majutus, toitlustus, transport. Konkreetne Raplamaa spordiakadeemia mudel päeva jooksul esitlemisele ei tulnud. Tavo Kikas ütles, et see on küll olemas, kuid vajab veel täiendamist.

Üldine meelestatus spordiakadeemia suhtes oli konverentsi käigus toetav. Kogu üritus viidi läbi virtuaalsel kujul ning oli jälgitav sotsiaalmeedia vahendusel. Üritus kestis neli tundi ning tipphetkedel oli otseülekandel 75 vaatajat. Ettekannetega esinesid kultuuriministeeriumi asekantsler Tarvi Pürn, EOK president Urmas Sõõrumaa, Tartu Ülikooli Liikumislabori juht Merike Kull, Eesti Koolispordi Liidu president Lauri Luik ja Eestimaa Spordiliit Jõud juht Tarmo Volt. Oma praktikat jagasid Rapla korvpallikooli juht Jaak Karp ja Rapla gümnaasiumi direktor Sirje Kautsaar.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused