11.1 C
Rapla
Kolmapäev, 27 sept. 2023
UudisedRAEK annab korteriühistutele KredExi võimaluste kohta tasuta nõu

RAEK annab korteriühistutele KredExi võimaluste kohta tasuta nõu

Alates mai lõpust on korteriühistutel võimalik küsida Raplamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskusest (RAEK) tasuta nõu KredExi toetuste, laenude ja käenduste kohta. Esimene nädal näitas, et huvi uue teenuse vastu on suur.

KredExi teenuseid on Raplamaal viie aasta jooksul kasutanud paarkümmend korteriühistut elamu renoveerimiseks. Korteriühistute vajadused ja võimalused elamuid renoveerida aga aina kasvavad. RAEK-i juht Janek Kadarik ütles, et nad on koostöös KredExiga hinnanud, et kokku vajab Raplamaal lähikümnenditel kordategemist veel paarsada hoonet. Seega kasvab ka vajadus lisateabe, materjalide ja taotlemise nõustamise järele.

KredEx pakub korteriühistutele renoveerimislaenu, käendust ja rekonstrueerimistoetust. RAEK-i konsultant annab nõu ühistule sobivate teenuste tingimuste, vajalike dokumentide ja ajakava kohta, samuti aitab vajadusel taotlusi täita ja esitada. Lisaks aidatakse välja valida KredExi kodulehel toodud tehniliste konsultantide seast partner, kes nõustab juba väga täpselt tehniliste võimaluste osas.

Põhjus, miks just RAEK on KredExi koostööpartner, seisneb selles, et neil on pikaaegne kogemus ettevõtlusmeetmete nõustamisel ning nad tunnevad ka piirkonna probleeme ja võimalusi.

Kadarik sõnas, et nende ootus on ennekõike see, et seni renoveerimata kortermajad saaksid tuge siitsamast Raplast ja suureneks nende kortermajade arv, kus kaalutakse renoveerimist, kasutades selleks ka KredExi vahendeid ja võimalusi.

Peamisi põhjuseid, miks renoveerida, on vähemalt kolm: elukeskkonna ja sisekliima paranemine, (kütte)kulude vähenemine, kinnisvara hinna tõus ja hoone väljanägemine. Peale otsese kasu korterielanikele mõjutab renoveeritud kortermaja kaudselt kogu piirkonda, aidates kaasa nüüdisaegsema elukeskkonna loomisele.

Praegune nõustamine puudutab küll vaid kortermajade renoveerimist, kuid nõustamise ulatus sõltub KredExis avatud meetmetest. See tähendab, et kui avatakse eramajade meede, nõustatakse ka selles osas.

Konsultatsiooni kasutamiseks tuleb korteriühistul ühendust võtta RAEK-iga. KredExi konsultant on Janek Kadarik ja MTÜ konsultant Karin Ratas.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused