-7.3 C
Rapla
Neljapäev, 7 dets. 2023
UudisedHageri võõrustas Lääne-Harju praostkonna sinodit

Hageri võõrustas Lääne-Harju praostkonna sinodit

Kolmapäeval, 2. juunil võõrustas EELK Hageri Lambertuse kogudus Lääne-Harju praostkonna sinodit. Kaks korda aastas toimuval sinodil saavad kokku koguduste vaimulikud ja iga koguduse nõukogu poolt valitud kaks ilmikut, et vaagida kirikuelu valukohti ja õnnestumisi.

Lääne-Harju praostkonda kuulub üksteist kogudust, nende seas ka Järvakandi Peetri, Rapla Maarja-Magdaleena ja muidugi Hageri Lambertuse kogudus. Seekordne kokkusaamine lükkus mõnevõrra edasi, sest tavaliselt toimub kevadine sinod ülestõusmispühade paiku. Praost Jüri Vallsalu tõi välja, et tegemist oli töökoosolekuga, kus tegeleti majandusaasta aruannete ja teiste aruannetega. Uudne oli see, et alates käesolevast aastast koostati aruanded veebipõhises keskkonnas ning need on virtuaalsel kujul kättesaadavad.

Jumalateenistusele Hageri kirikus järgnes sinodi koosolek Hageri vennastekoguduse palvemajas. Toimus ka praostkonna saadikute valimine järgmiseks neljaks aastaks kirikukogule. Kirikukogul esindab praostkonda neli inimest ning sinna otsustati saata lisaks praostile üks vaimulik ja kaks ilmikut. Valituks osutusid Keila koguduse õpetaja Matthias Burghardt ning ilmikud Sigrid Põld ja Pille Metsson. Neile lisandub praost Jüri Vallsalu ameti poolest.

Kirikukogu on kiriku parlament, kes valib ka kirikuvalitsuse. Koguduste esindajad jagasid sinodil oma viimaste aegade rõõme ja muresid. Nii näiteks rõõmustas Järvakandi kogudus, et Kehtna vallavalitsuse toel sai renoveeritud kiriku trepp ning soetatud õhksoojuspump. Keila ja Risti kogudus helistasid koroonaviiruse teise laine käigus läbi oma vanemad liikmed, et uurida, kas neil oleks midagi tarvis. Neil oli valmisolek viia vanematele inimestele toitu koju, kui selleks vajadus tekib. Mõnes koguduses toodi murekohtadena välja noorte inimeste vähest hulka koguduste töös ning seda, kuidas kaasata leerikoolist läbi käinud inimesi kohe koguduse tegevusse.

Lääne-Harju praostkond kuulub otseselt peapiiskopi haldusalasse ning Urmas Viilma võttis osa ka seekordsest sinodist.

Subscribe
Notify of
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Kõik uudised
Kuulutused