Kalevi meistrivõistlused vibulaskmises edukalt peetud

0
268
Sportvibu naiste klassis võitis ülekaalukalt Triinu Lilienthal (fotol keskel). Foto: erakogu

Anneli Viher

12. juunil toimus Järvakandis vibuvõistlus Järvakandi Känd / Kalevi meistrivõistlused. Kalevi lahtiste meistrivõistluste parimad selgusid 72 noole harjutuse tulemusel ning unikaalse Järvakandi Kännu eest võistlesid sportvibu täiskasvanute klassi laskurid Robin Round duellides.

Sportvibu meeste klassis saavutas Karl Kivilo Kalevi MV arvestuses 2. koha ja Taavi Ennemuist napi 4. koha, jäädes poodiumikohast eemale vaid kolme punktiga. Sportvibu naiste klassis võtsid kaksikvõidu Triinu Lilienthal ja Tessa Cathlen Tammik. Veteranide klassis võitis Eve Kivilo teise koha, nagu ka Erki Ütsmüts sportvibu kadettide klassis. Kairid Eleen Sinikas ja Marko Rutšs teenisid noorte klassis vastavalt esimese ja teise koha. Sportvibu tidettide tüdrukute klassis lasi Ketter Silt 720 võimalikust 701 punkti ning teenis hõbemedali, vahe võitjaga vaid 5 punkti. Samas arvestuses saavutas Karoline Kivilo 4., Agnes Ansip 5. ja Berit Ansip 6. koha.

Järvakandi Kännu võitja selgitamiseks toimusid sportvibu täiskasvanute klassis Robin Round duellid. Kokku lasti 8 matši ning Karl Kivilo teenis eelringi võitjaga sama palju võidupunkte, kuid otsustaval hetkel näitas ta tugevat närvi ning võitis lisanoolega unikaalse rändauhinna ja poodiumi kõrgeima koha endale. Taavi Ennemuist noppis neli võitu ning kokkuvõttes 4. koht. Sportvibu naiste klassis võitis ülekaalukalt Triinu Lilienthal. Tessa Cathlen Tammik näitas samuti head laskmist, kuid seekord tubli kolmas koht.

Koondise laskurid Karl Kivilo ja Triinu Lilienthal võistlevad 21.-27. juunil MK III etapil Pariisis viimaste olümpiakohtade eest.