Muusikaelu elavneb

0
145
Ühispilt üle-eestiliste muusikakoolide oreliõpilaste kontserdlit. Esireas paremalt teine Tuuliki Jürjo. Foto: Jaan Männik

Tiiu Luht

Ühiskonnaelu leebumise üks ilminguid on ka muusikaelu taaselavnemine. Juuni esimesel nädalavahetusel oodati kuulajaid Rapla Maarja-Magdaleena kirikusse üle-eestilisele muusikakoolide oreliõpilaste kontserdile.

Esinejad jagunesid vanuseskaalal kaheksast kaheksateistkümnenda eluaastani, mis omakorda äratas juba kontserdi eel põnevat ootust. Pettuda ei tulnud.

Kava oli valitud auväärse pilli kohane ja noore mängija õpikogemust arvestades. Kõlasid helitööd klassika varaaidast – Bach, Schubert, G. M. Martin, Lemmens, Buxtehude, eesti autorite Alo Põldmäe ja arvukalt Tuuliki Jürjo helindeid ning inglise, soome ja eesti rahva- ja lastelauluseadeid. Assisteerisid oma õpetajad.

Sümpaatne oli esinejate kaasaelamine oma mängule. See kutsus kuulajatki kaasa elama. Nii mõneski noores oli tunda küpsemat muusikatunnetust.

Kontserdil esinesid õpetaja Eve Lendi õpilased Roxanne Sõelsep, Triin Kaldma ja Paula Liisa Alasepp Kohila koolituskeskusest, Pille Metssoni õpilased Emily Jeerik ja Andri Vallsalu Keila muusikakoolist, Erika Jefimova õpilane Anna-Liza Kiryakova Lasnamäe muusikakoolist, Tuuliki Jürjo õpilane Karl Kristofer Alp Viljandi muusikakoolist, Hille Porosoni õpilane Karina Antonis Vanalinna Hariduskolleegiumist, Kristel Aeru õpilane Rebecca Uibubuu Otsa-nimelisest Tallinna muusikakeskkoolist.

Oreliõpilastele oli ehk elamus kätt proovida suurepärasel, tänavu 81-aastaseks saaval Rapla orelil. Ilusa kontserdi eest pälvisid nad tänukirja. Kuulajatel oli kaasa võtta muusikaelamus.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare