Matsi-Kärneri tammiku kaitse on jälle küsimärgi all

0
726
Foto: Siim Solman

Algatatud on Matsi-Kärneri tammiku riikliku kaitse alt välja arvamise menetlus, mida viib läbi Keskkonnaamet (Keskkonnaministri 18. märtsi 2021. a käskkirjaga nr 151). Vastava ettepanekuta avalikku arutelu ei korraldata.

Matsi-Kärneri tammiku kaitse alt välja arvamine tähendaks seda, et alale ei kehtiks enam piirangud ning see annaks siiski maaomanikele vaba voli metsa majandada.

Määruse eelnõu ja seletuskirja avalik väljapanek toimub 20.07-01.09.2021. Materjalidega on võimalik tutvuda Keskkonnaameti veebilehel www.keskkonnaamet.ee ja Rapla valla kodulehel.

Vastuväiteid ja parandusettepanekuid Matsi-Kärneri tammiku riikliku kaitse alt väljaarvamise kohta saab esitada Keskkonnaametile kirjalikult ([email protected] või Karja 17a Võru 65608) hiljemalt 01.09.2021. Ühtlasi teeme looduskaitseseaduse § 9 lg 4 p 3 alusel ettepaneku arutada asja ilma avaliku aruteluta.

Kui nimetatud tähtajaks ei ole eelnõu kohta parandusettepanekuid või vastuväiteid esitatud arvestame, et vastuväited puuduvad. Pärast avalikustamist esitatakse eelnõu ministeeriumitevahelisele kooskõlastamisele. Määrus jõustub eeldatavasti 2022. a I pooles.

Aasta tagasi juunikuus oli teema juba korra teravamalt õhus. Toona astus tammiku kaitse säilimise kaitseks välja Raplamaa Loodushoiu MTÜ. Loe täpsemalt:

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare