Vaktsineeritute hulk suureneb Raplamaal aeglaselt

1
346
Foto: Siim Solman.

Uusi positiivseid koroonatesti tulemusi registreeriti Raplamaale vahemikus 12. juuli kuni 18. juuli kokku 12. Kusjuures nädala esimesel ja viimasel päeval uusi positiivseid testitulemusi meie maakonda ei tulnud.

Eelmisel nädalal (05.07-11.07.21) täheldati terviseameti andmetel haigestumuse langust vaid Saaremaal (24% võrra) ning haigestumus püsis stabiilsena Lääne-Virumaal, Hiiumaal ja Raplamaal. Muudes maakondades oli haigestumus kasvutrendis.

Sümptomaatilised haigusjuhud moodustasid 90,2% ja ilma sümptomiteta 9,8% haigestunute üldarvust. Haigestumise tunneb üldiselt ära kehva enesetunde ja peavalu järgi. Nakatunud on praegu peamiselt nooremad, vaktsineerimata inimesed. Raplamaal on hetkel 20 aktiivset haigusjuhtu.

Viimase kahe nädala haigestumuse näiduga 100 tuhande elaniku kohta jääb Raplamaa kolmandale kohale. See näit on Rapla maakonnas 60,9 ning edastame isegi Harjumaad. Raplamaast eespool on Võru ja Pärnu maakond.

Täisealisest elanikkonnast on Raplamaal vähemalt ühe koroonavaktsiini süsti saanud 57,2%. Kõikides meie maakonna valdades on vaktsineerituse hõlmatus üle 55%. Kõige kõrgem on see Rapla vallas – 59 %.

Kuu tagasi, 20. juunil oli Raplamaa elanikest vaktsineeritud 53,2%. Kuu enne seda, 24. mail oli see protsent 36. Kui mai ja juuni vahel oli märkimisväärne vaktsineeritute osakaalu tõus, siis juuni ja juuli vahe on juba oluliselt tagasihoidlikum. Kuuga on vaktsineerituid lisandunud kõigest 4%.

Allikas: terviseamet.ee; koroonakaart.ee

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Nimi
19/07/2021 11:05

Digiregistratuuris oli raplamaal ainult üks vaba aeg.