Kaspar Grauen näitas U20 EM-il isikliku rekordi lähedast aega

0
64
Kaspar Grauen. Foto: Marko Mumm

Mardo Lundver

15.-18. juulini oli Tallinnal au võõrustada U20 vanuseklassi kergejõustiku Euroopa meistrivõistlusi, kus Eestigi noorsportlased viimasel võistluspäeval pronksmedalid kaela said – 17-aastane Viktor Morozov 16.14-ga kolmikhüppes ja Elisabeth Pihela 1.86-ga kõrgushüppes.

Oma eduka debüüdi kõrgetasemelisel spordipeol tegi ka Rapla jooksuklubi sprinter Kaspar Grauen. Erik Horni treenitava Kaspari avastart U20 EM-il lõppes 400 m sprindis kirja saadud 26. kohaga 28 osavõtja seas. Tulemus 49,34 ehk isiklikust rekordist jäi puudu vaid sajandik.

“Enne jooksu kõik väga hästi ei sujunud, call room’i kutsuti veidi varem, kui pidi ja selle tõttu jäi soojendus natuke poolikuks, lisaks oli call room’is palju sagimist. Pidi mõned numbrid ümber vahetama ja juurde panema ning seetõttu jäi soojendus veel rohkem vajaka.

Staadionil tundsin, et pole veel täiesti lahti end jooksnud ja pärast 100 m tundsingi, kuidas olen täitsa kinni end jooksnud. Kokkuvõttes on ikkagi tore nii suurel võistlusel võistelda ja palju uusi kogemusi saada. Laupäeval olen juba targem ja loodan, et 4×400 m teatejooks sujub paremini,” pajatas Raplamaa hetke kiireim mees.

4 x 400 m teateneliku koosseisus Kaspar Grauen, Andreas Laksberg, Hanno Tamm ja Mait Filipozzi ajaks fikseeriti 3.19,24. See tähendas 14. kohta. “Täna sujus juba enne võistlust kõik paremini, aga keha polnud väga harjunud sellega, et jooksu ja soojenduse vahel 30 minutit istumist ning jooksu ajal andis tunda, et keha juba oli maha jahtunud ja tõmbas jalad natuke kinni. Kahju, et neljanda vahetuse jooksjal jäi teise riigi jooksja ette seisma, mille tõttu ei jooksnud uut Eesti rekordit,” võttis oma teise stardi U20 EM-il kokku Kaspar Grauen.

Nii sportlase enda kui ka treeneri sõnul on hetkevorm väga hea, mida ilmekalt tõestas teatejooksu avavahetuse sees avastardist kiiremini läbitud staadioniring, mis oli Eesti teateneliku liikmetest parim ehk Kaspar esines valitseva U20 400 m Eesti meistri vääriliselt. Nüüd otsitakse veel väljundeid, kus oleks võimalik trennis tehtud töö positiivseks tulemuseks realiseerida.

Raplamaaga seotud sportlastest tegi igati tubli etteaste ka Anete Randma, kelle üks treener on Erik Horn. Anete püstitas 1500 m 4.46,00-ga välihooaja isikliku tippmargi, mis kokkuvõttes tähendas 24. kohta. Kalev Hõlpusel oli valitseva 1500 m Eesti U23 meistrina võimalus osaleda 8.07-11.07 Kadriorus aset leidnud U23 EM-il, kuid paraku jäi võhmamehel tervislikel põhjustel kodusel suurvõistlusel debüüt tegemata. Järgmine tähtsam rahvusvaheline start Rapla jooksuklubi noorsportlaste jaoks on 31.07-01.08 Lätis, kus toimuvad U18 ja U20 Balti meistrivõistlused.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare