Neljapäev, 25 apr. 2024
SportRapla jooksuklubi krooniti murdmaajooksu karikavõitjaks

Rapla jooksuklubi krooniti murdmaajooksu karikavõitjaks

Mardo Lundver

Laupäeval, 9. oktoobril toimusid Jõulumäe tervisespordikeskuses Eesti murdmaajooksu karikavõistlused, kus selgusid Maarjamaa parimad krossijooksjad alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni. Klubide arvestuses sai esikoha Rapla jooksuklubi 382 punktiga. Kokku osales 26 klubi.
Klubi eestvedaja ja treener Erik Horn oli suutnud Eesti mõistes kõrgetasemeliseks mõõduvõtuks kokku saada 21 kohalikku Raplamaa jooksjat, kellest koguni kuuel õnnestus poodiumile pääseda. Arvesse läks 15 paremat individuaalset resultaati, maksimaalselt kaks punktisaaki vanusegrupi kohta.
Tüdrukute U14 1 km starti oli tulnud koguni 37 osavõtjat, kelle seas Grete Einmann oli 3.59-ga 19. ja Grete Korsen 4.01-ga 20. lõpetaja. Samasse vanuseklassi kuuluvatest poistest, keda asus krossirajale eakaaslastega mõõtu võtma 25, saavutas meie parimana Marttis Runno 12. koha (3.21). Mauri Villig läbis võistlusmaa 3.55-ga, mis tähendas protokollis 22. positsiooni.
U16 noormehed pidid läbima 2 kilomeetrit. Risto Ütsmütsi treenitav Kristo Ehrenpreis tõi Raplamaale päeva esimese esikolmikukoha – kohtunikebrigaad fikseeris tema ajaks 6.53, millest piisas teise koha saamiseks. Gabriel Velberg (7.06) ja Hugo Särev (7.12) lõpetasid vastavalt seitsmendal ja kaheksandal kohal, Bert-Joosep Pankerile 7.27-ga tubli 13. koht.
Eesti karikavõistluste põnevaima lõpplahenduse pakkusid meile neidude U18 vanuseklassi jooksjad. Parimat lõpukiirust näitas Valga SK Maret Sport jooksja Carmen Rääk, kes lõpetas 3 km distantsi 11.32-ga. Sama ajaga lõpetanud Rapla jooksuklubi staier Triin Erala teenis teise koha. Kolmandana ületas finišijoone Anne-Riin Peep 11.47-ga (Rapla JK). Brigitte Panker oli 12.41-ga kümnes.
U18 vanuseklassi mehed läbisid 4 kilomeetrit. Kevin Jõesoole kindel teine koht (14.17), Kristofer-Alex Jeanty jäi 14.27-ga esimesena poodiumilt välja. Eesti karikavõistluste U16, U18 ja U20 vanuseklasside kolm paremat said kutse Balti murdmaajooksu meistrivõistlustele 30. oktoobril Leedus.
U20 naiste arvestuses pälvis Birgit Veldi hõbedase karika (4 km tulemuseks 17.24) ning temagi pääses Eesti koondisesse. U20 meeste tööpäev sisaldas 6 kilomeetrit, kus Artur Skatškov oli järjekorras viies lõpetaja (22.57) ja Hardi Voomets kaheksas (25.00). Artur kuulub ka Eesti esindajate sekka heitluses Balti konkurentidega.
Naistest krooniti Eesti karikavõitjaks 6 km pikkusel distantsil laskesuusataja Tuuli Tomingas (Viljandi VAK Staier). Indrek Tobrelutsu hoolealune võttis juhtohjad kohe jooksu algusest enda peale ning ületas finišijoone ajaga 22.23. Teisena lõpetas koduradadel võistelnud Rapla jooksuklubi sportlane Birgit Pihelgas, kes läbis trassi ajaga 23.25. Esimesed kaks naist, Tomingas ja Pihelgas, teenisid kutse 30. oktoobril Palangal toimuvatele Balti murdmaajooksu võistkondlikele meistrivõistlustele.
Mehi ootasid ees ränkrasked 10 kilomeetrit tõusude- ja liivarohkel murdmaarajal. Raplalastest pälvis kõrgeima koha seekord Mardo Lundver – kuues koht 37.20-ga. Talle järgnes Kalev Hõlpus (37.34). Mario Markus oli ajaga 38.11 üheksas.