27.2 C
Rapla
Reede, 1 juuli 2022
spot_imgspot_img

Kohila Gümnaasium pikendab vaheaega

Enne vaheajale minekut, ajavahemikul 18.-22. oktoober oli nakkusohtlikul perioodil Kohila Gümnaasiumis viibinud 13 COVID positiivse testi tulemust andnud inimest. Sealhulgas haigestus ka kaks õpetajat. Vajadus vaheaega pikendada tuligi asjaolust, et see võimaldaks katkestada nakkusahelad. Kohila vallavalitsus toetas seda ettepanekut ja pikendas vaheaega kuni 7. novembrini.

Kohila Gümnaasiumi direktor Kirsti Solvak tõi välja, et nende sooviks on peale vaheaega alustada kontaktõppega võimalikult turvaliselt. Hetkel pole aga koolil käes veel kiirteste ja kui need käes, siis nende kasutamine tuleb õpetajatel endale selgeks teha. Testitegemise õpetus on küll videojuhisena olemas, kuid Solvak leidis, et õige metoodika paikasaamiseks tuleb seda enne päriselt proovida. Lisanädal annabki selleks võimaluse.

Kuigi koolil oleks olnud võimalik alustada järgmisest nädalast uut veerandit nädalase distantsõppega, siis Solvak leidis, et laste ja ka nende vanemate jaoks on pikendatud vaheaeg parem lahendus, kuna sellega kaasneb vähem ärevust ja segadust kõigile osapooltele. Suuremad lapsed saaks küll iseseisvalt õppimisega hakkama, kuid väiksemad vajavad vanemate tuge ja abi. Nii lühikese etteteatamise perioodi puhul aga ei pruugi vanemad leida võimalust seda tuge pakkuda.

spot_img

1 kommentaar

1 Kommentaar
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
Toomas
30/10/2021 21:59

Kuidas küll kogu Eesti koolid saavad testimisega hakkama ja Kohila kooli õpetajad peavad seda terve nädala harjutama ning seetõttu sunnitakse lapsi suvel nädala võrra kauem koolis käima.

5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised