2.1 C
Rapla
Teisipäev, 25 jaan. 2022
Podcast

PÖFF jõuab taas Rapla kinno

Sel laupäeval, 20. novembril linastuvad Rapla kinos kaks PÖFF-i (Pimedate Ööde Filmifestival) filmi. Nendest üks on tänavuse festivali avafilm ja teine lastefilm.

„See on väga äge sündmus Eesti jaoks. Ikkagi 25 aastat filmifestivali. Filmide hulk ja esindatus on fantastiline,” õhkab MTÜ Ettevõtlikud Naised Raplamaal juht Katrin Klaebo PÖFF-ist rääkides. Tema korraldab Raplamaal partnerfestivali NÖFF ning tõi PÖFF-i filmid taas Raplasse. Viimati linastusid PÖFF-i filmid Rapla kinos 2019. aastal.
„See on meie jaoks väga suur au,” ütleb Klaebo. See, et väärtfilmid mujal kui Tallinnas linastuvad, ei ole midagi erakordset. Küll aga on haruldane, et PÖFF-il linastuvaid teoseid tuuakse vaatamiseks mujale festivali ajal. See on Raplamaa inimeste jaoks ainulaadne võimalus saada osa rahvusvaheliselt tunnustatud filmifestivalist ilma kodukandist liiga kaugele rändamata.
„Kohe esimestest kaadritest võis aru saada, et see on filmikunst. Iga pilt on ilus, kõik on läbimõeldud. Sisult on see väga ilus ja traagiline lugu. Elasin sellele väga kaasa,” räägib Klaebo Ungari filmist „Minu abikaasa lugu”. Ta kinnitab, et PÖFF-i tänavune avafilm, mis linastub ka Raplas, väärib vaatamist.
Samal päeval linastub Raplas teinegi PÖFF-i film „Isegi hiired kuuluvad taevasse”, mis on küll noortele ja lastele suunatud teos, kuid on tore vaatamine kogu perele. Filmi on kirjeldatud kui imeliselt maagilist lugu sõprusest ja armastusest.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised