17.2 C
Rapla
Pühapäev, 7 aug. 2022

Suurimat ilutulestikku kavandab Rapla vald

Ilutulestik ja aastavahetus käivad kokku nagu sukk ja saabas. Veel kümmekond aastat tagasi oli tavapärane, et kohalikud omavalitsused korraldavad kord aastas ilutulestikku, olgu see aastavahetus või mõni muu tähtpäev. Nüüd on pilt muutunud. Küll aga võib öelda, et Rapla maakonna neljast vallast planeerib suurimat ilutulestikku Rapla.

Rapla vallavalitsus kutsub ka sellel aastal üles jätma oma ilutulestik ostmata ning ühinema meiega Rapla keskväljakul uut aastat vastu võtma. Ruf Eesti AS seab keskväljaku lähedusse vallarahvale valmis imelise kuueminutilise ilutulestikusõu,” ütles Rapla valla meediaspetsialist Katrin Kruusimägi. Ilutulestiku hinnaks kujuneb veidi alla 6000 euro.

“Vältimaks õnnetusi, tuleks enda raketid jätta koju või mis veelgi parem – üldse ostmata! Selle aja ja raha saab kulutada hoopis enda lähedastele või toetada mõnd heategevuslikku organisatsiooni,” lisas Kruusimägi. Aastavahetusel toimub Rapla keskväljakul lisaks ilutulestikule veel sündmusi. 31. detsembri õhtul kell 23.15 alustab esinemist ansambel Izzy ning kümme minutit enne südaööd vaadatakse ühiselt president Alar Karise pöördumist. Raketid hakkavad taeva poole lendama kell 00.00.

Kohila vald on tavapäraselt oma ilutulestikku taevasse tulistanud pool tundi pärast südaööd. Nii tehakse ka sel aastavahetusel. Kohilas lastakse ilutulestikku alevi jõekäärus kell 00.30 ja seda on näha Vabaduse platsilt vaadatuna. Vaatemäng kestab ligikaudu viis minutit ja selle maksumus on 700 eurot.

Nagu tavapäraseks on kujunenud, Märjamaa vallavalitsus ei korralda ega finantseeri aastavahetuse ilutulestikku. “Kindlasti korraldavad ilutulestikku eraisikud ja ettevõtjad kogu Märjamaa vallas,” sõnas valla haldusosakonna juhataja Margus Vaher. Ta lisas, et Märjamaa vallavalitsusele ei ole laekunud ühtegi taotlust F3- või F4-kategooria pürotehnilise tootega ilutulestiku korraldamiseks.

Sarnaselt Märjamaaga ei korralda ilutulestikku ka Kehtna vallavalitsus. Küll aga toetavad nad Keavas laste ilutulestikku. See omanäoline aastavahetuse tähistamine, mis on ennekõike suunatud lastele, saab teoks juba kaheksandat korda. Idee on iseenesest lihtne – kuna ilutulestikku tahavad näha ka lapsed, kes muidu südaööni ärkvel ei suuda püsida, tuuakse rakettide laskmine varasemaks. Kella kaheksast õhtul on väljas juba täiesti pime, kuid lapsed ei ole veel magama läinud ning seetõttu see aeg sobibki.

See, et Keava lasteilutulestik lastakse taevasse kell 20, on kujunenud aastate jooksul traditsiooniks. Samal ajal on see ka käesoleval aastal. Kogunemine Keava staadionil algab tegelikult juba pool tundi varem, kui meeleolumuusikat mängib DJ Artur Ojasalu. Keava 8. lasteilutulestiku kokkupanija on Naeruvabrik ning ürituse peakorraldaja on Keava Haridus- ja Kultuuriselts. Selle eestvedaja Seily Sõgel-Raid meenutas, et ürituse algus ulatub nendesse aegadesse, kui tema enda laps oli väike ning ei jõudnud vana-aastaõhtul südaööni üleval püsida. Nüüdseks on see kogunud piisavalt tuntust ning inimesed käivad seda vaatamas 50 kilomeetri raadiusest. Sõgel-Raid ütles, et lisaks Rapla ja Kehtna piirkonna inimestele on laste ilutulestikku käidud vaatamas ka Juurust ning kaugemaltki.

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised