8.8 C
Rapla
Teisipäev, 17 mai 2022
spot_img

Lelle Saurused ajavad litrit taga mitmes liigas korraga

Kui väljas on karged miinuskraadid, passivad Lelle ja jäähoki omavahel väga hästi kokku. Lelle hokiklubi Saurused on tänavusel talvel eriti aktiivne.

Talviste ilmadega on igal nädalavahetusel toimunud võistlused. Teinekord isegi kaks mängu ühel nädalavahetusel. Viimati võõrustasid Lelle Saurused pühapäeval, 16. jaanuaril koduväljakul HK Kehra Snaipersi meeskonda. Külalised Kehrast olid selgelt osavamad ning võitsid 7:2.

Pühapäevane mäng oli üks osa Eestimaa spordiliidu Jõud meistrivõistlustest. Seal kuulub Lelle HK Saurused 3. alagruppi, kus vastased on lisaks HK Kehra Snaipersile veel Pärnu Hokiklubi ja HK Laupäevahoki Aruküla. Kõik võistkonnad mängivad omavahel läbi kaks korda. Ühe korra kodus ja teise võõrsil. Lellel on tänaseks mängitud neli kohtumist, millest kolmes on tulnud tunnistada vastaste paremust, kuid kirjas on ka üks võit. 3:2 kaotus tuli vastu võtta Pärnu Hokiklubilt ning samas alistati HK Laupäevahoki Aruküla 7:6.

Veel on kahes mängus tulnud Lellel tunnistada HK Kehra Snaipersi paremust. Esmalt kaotati nende koduväljakul 7:0 ja nüüd siis oma kodujääl 7:2. Lelle HK Sauruste väravavaht Heiki Parisvä rääkis, et juba enne kohtumist oli muidugi teada, et Kehra mängijad on osavamad ning favoriidikoorem langeb nende õlgadele. Selle kandsid nad jää peal välja ning väljusid kohtumisest kindlate võitjatena.

“See oli ette teada, et Kehra on tugevam, aga koduväljakul lootsime neile suuremat vastupanu osutada. Meie mõistes mängivad nemad ikkagi suurt hokit. Neil on kogemust kakskümmend aastat ning meil võib-olla viis aastat,” rääkis Parisvä.

Pühapäeval Lelles peetud kohtumisest on võimalik videoklippe vaadata Lelle HK Saurused Facebooki lehel. Spordiliidu Jõud meistrivõistlustel kestab üks kohtumine 3×15 minutit. Võistkonnad saavad omavahel kokku leppida, kas mängitakse jooksvat aega või pannakse seisakute ajal ka kell seisma. Lelles pannakse kell üldiselt seisma, sest kiiret pole kuskile. Kui käiakse mängimas näiteks Pärnu jäähallis, siis mängitakse pigem jooksvat aega. Põhjus seisneb selles, et jääl veedetud aeg maksab.

Et miinuskraadid püsiksid

Loomulikult ei ole Lelle hokimängijad elukutselised sportlased ega teeni mängimisega elatist. Kõike tehakse vabast tahtest ning oma lõbuks. Vabast tahtest hoolitsetakse ka Lelle hokiväljaku eest. Igati korralik väljak on hoolitsetud jääga ning ääristatud portedega. Samasugune väliväljak on Lellesse rajatud ka varasematel aastatel ning seal peetakse Rapla maakonna meistrivõistlusi jäähokis. Viimati toimusid need 2021. aasta 20. veebruaril ning siis tuli maakonna meistriks Kehtna Mahe. Mitmed selle meeskonna mängijad nagu Siim Viisut ja Lenno Link esindavad Jõu meistrivõistlustel Lelle HK Sauruseid.

Heiki Parisvä rääkis, et maakonna meistrivõistlusi loodetakse pidada ka tänavu Lelles. Väga palju sõltub siiski ilmataadi heatahtlikkusest, sest mängude läbiviimise põhiline eeldus on miinuskraadide püsimine. Kui taeva poolt antakse nendele plaanidele õnnistus, siis selgitatakse ka 2022. aasta Raplamaa parim hokimeeskond Lelle väliväljakul. Muide, vabal ajal on see avatud uisutajatele. Hokitreeningud on planeeritud teisipäeva ning neljapäeva õhtusse. Nädalavahetustel toimuvad seal tihtipeale võistlused, aga muul ajal saab seal ka niisama uisutamas käia.

34 mängijat koosseisus

Mängugraafik kipub Lelle HK Saurustel olema tõepoolest tihe. Põhjus seisneb selles, et lisaks spordiliidu Jõud meistrivõistlustele mängitakse ka PHL-is ehk Pärnu hokiliigas. Peale Lelle mängivad seal veel Viljandi hokiklubi, Pärnu hokiklubi ja Pärnu Piraadid. Kui panna kokku kahes liigas peetavad mängud, siis ongi nii, et igal nädalavahetusel toimub vähemalt üks ning väga võimalik, et kaks mängu.

See annab mängijatele paraja koormuse, sest lisaks on kõigil veel oma töö- ja pereasjad. Samuti võib igal ajal hakata ridu hõrendama Covid-19 või mõni selle haiguse kreekakeelne tüvi. Seega pole imestada, et näiteks spordiliidu Jõud meistrivõistlustele on Lelle HK Sauruste nimekirjas üles antud tervelt kolmkümmend neli mängijat. Igaüks neist loomulikult igale mängule kohale tulla ei saa. Tegelikult on võimalik meeskonna koosseisus üles anda 24 mängijat, aga Heiki Parisvä ütles, et põhimõtteliselt ta lihtsalt kauples oma meeskonnale lisakohad välja. Igale mängule on aga võimalik üles anda viisteist väljakumängijat ning kaks väravavahti. Reaalsus kipub olema selline, et mängupäeval ongi kohal seitseteist mängijat, keda protokollis üles saab anda.

Lelle parimate mängijate hulka luges Parisvä Siim Viisuti, Kaupo Kaljuvee, Kaspar Kaljuvee, Marten Põldmetsa ja Argo Valteri. Ühtlasi tõi Parisvä välja, et tegelikult on Sauruste meeskonna keskmine vanus küllaltki kõrge. Mõnes mõttes viitab sellele ka meeskonna nimi. “Olen küll mõelnud, et istun maha ja arvutan meeskonna keskmise vanuse kokku. Paljude meeste sünniaasta jääb ikka seitsmekümnendatesse aastatesse. Ainult mõned mängijad on nooremad, kes tõmbavad keskmist vanust alla,” rääkis Parisvä.

Muidugi tuleb rääkida ka rahast. Suuresti maksavad meeskonna liikmed ise kõik kulud kinni, kuid sponsorina aitab kaasa Kehtna vald. Nii näiteks pani vallaametnik Artur Ojasalu liikuma selle, et Lelle hokiväljak saaks uued väravad ning tabloo. Samuti selle, et noored Lelle mängijad saaksid Viljandis trennis käia. Parisvä ütles, et tegelikult otsitakse Sauruste meeskonnale ka sponsorit ning unistatakse helgest tulevikust.

Kuna mängud toimuvad igal nädalavahetusel, ootab järgmine kohtumine ees juba laupäeval, 22. jaanuaril. Siis mängitakse Lelle jääplatsil Pärnu hokiklubi vastu. Esialgu on kokku lepitud, et litter pannakse mängu kell 11, kuid aeg võib veel nihkuda.

 

Lelle HK Saurused koosseisus üles antud 34 mängijat: väravavahid Tõnis Meresmaa ja Heiki Parisvä. Väljakumängijad Aleks Luik, Priit Reinaus, Lenno Link, Veigo Vilbas, Patrick Soitu, Taavi Link, Marten Põldmets, Tõnu Lillsaar, Kaarel Saaremets, Märt Meresmaa, Ott Madisson, Tõnu Kleesmann, Kristian Kankainen, Edgar Peganov, Mattis Meresmaa, Rainer Tokko, Villu Meresmaa, Kaupo Kaljuvee, Margus Pärt, Aleksander Solovjov, Siim Viisut, Toomas Žuravljov, Priit Reinaus, Kaido Emberg, Kaspar Kaljuvee, Peeter Pert, Mart Markus, Joonas Valge, Tauno Tulviste, Ramo Kure, Ranno Grauen ja Argo Valter.

Lelle HK Saurused senised mängud Eestimaa spordiliidu Jõud meistrivõistlustel:

18.12.21          Pärnu HK – Lelle Saurused                           3:2

06.01.22          Kehra Snaipers – Lelle Saurused                    7:0 (3:0,3:0,1:0)

08.01.22          Lelle Saurused – Laupäevahoki Aruküla        7:6 (2:1,2:4,3:1)

16.01.22          Lelle Saurused – Kehra Snaipers                    2:7 (0:3,1:2,1:2)

spot_img
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
Vaata kõiki kommentaare
5,680JälgijatLike
1,179JälgijatFollow

Viimased uudised